Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziom hałasu od ul. Sokratesa
13-08-2016, 10:58 AM,
Poziom hałasu od ul. Sokratesa
Mam pytanie do osób, których mieszkania wychodzą na ul. Sokratesa, lub z których okien widać ulicę - czy hałas przeszkadza? Czy da się np. spać przy otwartym oknie?
Odpowiedz
13-08-2016, 06:41 PM,
RE: Poziom hałasu od ul. Sokratesa
Od 23-24 jest praktycznie cicho, raz na kilkadziesiąt minut coś przejedzie, ale jak już się to stanie to jest mocny szum, bo auto słychać od shella aż do pierwszego skrętu do lidla. Dodatkowo systematycznie co jakiś czas jeździ wielka myjka jezdni, która huczy jak szalona.
O dziwo nie spotkałem się z wrzaskami i pijańskimi śpiewami.
Generalnie da się wytrzymać, ja zasypiam przy otwartym oknie ale chodzę spać właśnie ok. północy
Odpowiedz
13-08-2016, 10:43 PM,
(13-08-2016, 10:58 AM)Asteria napisał(a): Mam pytanie do osób, których mieszkania wychodzą na ul. Sokratesa, lub z których okien widać ulicę - czy hałas przeszkadza? Czy da się np. spać przy otwartym oknie?
Według mojej skali tolerancji hałasu - nie da się spać ani oglądać telewizji przy otwartym oknie. Zakup mieszkania z oknami od ulicy to był błąd i niestety nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Najgorzej jest w upalne dni, gdy w nocy nie można schłodzić mieszkania przy otwartych oknach.
Odpowiedz
14-08-2016, 10:18 AM,
(13-08-2016, 10:43 PM)gosik15 napisał(a):
(13-08-2016, 10:58 AM)Asteria napisał(a): Mam pytanie do osób, których mieszkania wychodzą na ul. Sokratesa, lub z których okien widać ulicę - czy hałas przeszkadza? Czy da się np. spać przy otwartym oknie?
Według mojej skali tolerancji hałasu - nie da się spać ani oglądać telewizji przy otwartym oknie. Zakup mieszkania z oknami od ulicy to był błąd i niestety nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Najgorzej jest w upalne dni, gdy w nocy nie można schłodzić mieszkania przy otwartych oknach.

Poziom hałasu możę być niższy tylko musimy wspólnie działać. Wszystkie ulice dookoła głowne są JEDNOPASMOWE. Nawet jak są dwupasmowe jak Kasprowicza to ludzie parkują tam samochody. Nasza dwupasmowa kompletnie nie ma sensu. Ulica na wschód - na wprost - przy agorze jest jednopasmowa bo oparkowana. Ulica Conrada (na zachód) podobnie. 

Wystarczy zwężyć ulicę dając zgodę na parkowanie wzdłuż oczywiście tak aby była widoczność dla mieszkańców jak ludzie oparkują wyjazd. 

Sokratesa samochody jeżdżą szybko, zdecydowanie przekraczając limity. Nie ma na całej długości świateł - ani jednych, mimo że powstają setki czy tysiące mieszkań (!).

To jest problem. ZDM czy jak go zwał co jest obok nas na sokratesa 11 robi teraz pomiary bo pamietam pisalismy w tej sprawie.
Odpowiedz
14-08-2016, 10:36 AM,
Zwracam uwagę że sokratesa to 6 najbardziej niebezpieczna ulica w CAŁEJ WARSZAWIE (!!!!!!)
http://tustolica.pl/bielany-na-czarnej-l...owki_72476

Ta ulica wymaga zmian i to pilnie
Odpowiedz
14-08-2016, 10:47 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2016, 10:55 AM przez Asteria.)
(13-08-2016, 10:43 PM)gosik15 napisał(a):

Ten problem występuje na niskim, czy wysokim piętrze?

Do ograniczenia szybkości służą np. progi zwalniające: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,n...32878.html
Odpowiedz
14-08-2016, 12:30 PM,
Progi zwalniające lub sygnalizacja świetlna spowoduje iż będzie jeszcze głośniej. Powód jest prosty, przed progiem zwalniającym trzeba zwolnić na światłach trzeba się zatrzymać, ruszenie pojazdu jest głośniejsze niż ciągła jazda. Wyobraźcie sobie autobus który zatrzymuje się na przystanku a potem rusza ......
Jedynym rozwiązaniem jest, przyzwyczajenie się do hałasu Smile. Mam kolegę który mieszka w pobliżu torów kolejowych, jakoś żyje.
Odpowiedz
14-08-2016, 01:01 PM,
Nie rozumiemy sie

1. Swiatla musza byc chociaz jedne fla bezlieczenstwa. Pusc 8 letnie dziecko do szkoley przez ta ulice jak jestes cwaniak
2. Nie mowie wcale i prograch. Gdie o tym napisalem? Nie wkladaj mi slow jakich nie powiedzialem. . jestem za skasowaniem jednego pasa
3. Zwolnienie do 40km zalatwi sprawe. Sprawdz jak slychac autobus przy 40 a jak przy 70 a tak sie jezdzi.
Odpowiedz
14-08-2016, 01:02 PM,
Jak ktos twierdzi ze nie moze byc ciszej to niech pojedzie np blisko fortow bema ana ta ukice idaca wzdluz mini stadionu legiinistow i osiedli i ogrodow dzialkowych.
Tam postawili progi chociaz nie jestem ich fanem. Progi sa rozne.
Odpowiedz
14-08-2016, 01:21 PM,
Piotr, wątek jest o poziomie hałasu, więc do tego się odniosłem.
Mieszkałem w bloku przy Sokratesa 5, mimo iż światła są dopiero przy skrzyżowaniu z Wołczyńska, to niestety jak zrobił się mały korek przy światłach to był on mocno doskwierający, szczególnie ruszający autobus lub stary rozklekotany dostawczak.

Co do kwestii bezpieczeństwa, zgadzam się z Tobą, powinny być światła ale nie o tym jest wątek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości