Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niestety kolejny park and ride dla ludzi z łomianek i okolic
31-05-2016, 09:05 PM,
#1
Niestety kolejny park and ride dla ludzi z łomianek i okolic
nam zabiorą trawę na kasprowicza. eh. wszędzie beton.

NA MŁOCINACH POWSTANIE NOWY
PARKING P+R. "160 MIEJSC DLA
SAMOCHODÓW I 24 DLA ROWERÓW"

[b]"Wśród miejsc parkingowych dla samochodów znajdą się także dwa, na których będzie można ładować samochody elektryczne".[/b]
[b][b]Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi w czerwcu przetarg na projekt kolejnego – już piętnastego – parkingu Parkuj i Jedź. Parking P+R Młociny III powstanie przy ul. Kasprowicza. Według planu powinien być gotowy już w lutym 2018 r. - Obiekt ma wyznaczać nowe standardy w podejściu do projektowania i budowania parkingów P+R dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań przyjaznych środowisku - poinformował WawaLove.pl Igor Krajnów, rzecznik Zarządu.

Parking stanie się częścią węzła przesiadkowego Młociny. Powstanie między południowym wejściem do stacji metra, a skrzyżowaniem z ul. Przy Agorze, w pasie zielonym dzielącym jezdnie ul. Kasprowicza. Będzie to parking naziemny, jednopoziomowy. - Znajdzie się na nim ok. 160 miejsc dla samochodów osobowych i 24 miejsca dla rowerów - informuje rzecznik Zarządu. I dodaje, że poza standardowym wyposażeniem takim jak: oświetlenie, monitoring wizyjny, system automatycznego pobierania opłat, biletomatem oraz systemem monitorującym zajętość parkingu, znajdą się tam ekologiczne rozwiązania, które do tej pory nie były stosowane na parkingach przesiadkowych P+R. 

Ładowanie pojazdów elektrycznych

[/b][/b]

Wśród miejsc przeznaczonych dla jednośladów znajdzie się stanowisko do ładowania rowerów elektrycznych. Wśród miejsc parkingowych dla samochodów znajdą się także dwa, na których będzie można ładować samochody elektryczne. Ponadto pojawią się tam rozwiązanie redukujące koszty eksploatacji parkingu poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Chodzi o panele fotowoltaiczne. Wytworzona dzięki nim energia byłaby wykorzystywana do oświetlenia parkingu oraz do ogrzewania urządzeń technicznych. 

W czerwcu ZTM planuje ogłosić przetarg na zaprojektowanie parkingu (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę). Projekt mógłby być gotowy już w marcu przyszłego roku. Następnie, w kwietniu 2017 r. mógłby zostać ogłoszony przetarg na budowę obiektu. W lutym 2018 r. parking mógłby już być gotowy.  

[b][b]E-hologramy i nowi kontrolerzy

Ponadto, na dzisiejszym spotkaniu z dyrekcją ZTM ogłoszono, że otworzono oferty w przetargu na wybór firmy, której pracownicy będą sprawdzali czy pasażerowie komunikacji wywiązują się ze swojego obowiązku wnoszenia opłat za przejazdy. Na razie wpłynęła tylko jedna oferta. Poza tym ułatwione ma być wgrywanie e-hologramu uprawniającego do korzystania ze zniżek w ramach Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. - Będzie to można zrobić na stoisku ZTM, które będzie rozstawiane na piknikach organizowanych w czerwcu, w sierpniu i we wrześniu przez warszawskie dzielnice - dodaje rzecznik. Do tej pory e-hologram wgrało ponad 81 tys. osób. Z tego większość skorzystała z możliwości wgrania go w biletomacie. 

E-hologram będzie można wgrać na piknikach: 
- 4 czerwca w Wesołej
- 5 czerwca na Bemowie
- 18 czerwca na Ursynowie i Pradze Południe
- 19 czerwca na Białołęce
- 26 czerwca na Woli
- 27 sierpnia we Włochach
-  10 września w Ursusie i na Bielanach
- 11 września na Targówku i w Wilanowie
- 25 września w Wawrze

Krajnow dodaje, że e-hologram będzie można również wgrać na wielkim, corocznym święcie komunikacji czyli na Dniach Transportu Publicznego, które odbędą się 17 września na Mokotowie.
[/b][/b]
Odpowiedz
01-06-2016, 07:30 AM,
#2
RE: Niestety kolejny park and ride dla ludzi z łomianek i okolic
Niedługo całe Młociny to będzie jeden wielki parking...Sad
A w weekend bedą zalegały puste betonowe place...
Odpowiedz
01-06-2016, 08:21 AM,
#3
RE: Niestety kolejny park and ride dla ludzi z łomianek i okolic
Bardzo slaby pomysl. Szeroka zielen wzdluz Kasprowicza to duzy plus okolicy. Wpakowanie q tym miejscu betonowego parkingu wydaje sie malo przemyslane. Pierwszy PR jest odrobine na uboczu wiec nie rzuca sie tak w oczy ale ten drugi bedzie bardziej widoczny niz wiekszosc obiektow dookola :-(
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości