Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dymiący domek pomiędzy blokami
20-07-2016, 10:57 AM,
RE: Dymiący domek pomiędzy blokami
(20-07-2016, 08:15 AM)SEBOL76 napisał(a): Żeby nie było, ze jestem przeciwnikiem działań, jak najbardziej jestem...tym bardziej, ze ten dom + warsztat kompletnie nie pasują do nowych osiedli...Wink Trochę to wygląda jakby jakieś menele tu mieszkały...
Prawda jest taka ze to zwykły skok na kasę jest, Ci ludzie według mojej wiedzy nie musza tu mieszkać. Ale jak ktoś w sądzie walczy o zasiedzenie to musi sprawiać wrażenie ze tu mieszka...
Na marginesie, juz to pisałem ale są w czarnej dupie. Nawet jak sąd przyzna im akt własności to kto to od nich kupi....? Nic tu sensownym na tym skrawku postawić sie nie da, a ewentualną zgodę na budowę czegoś nowego będziemy mogli my zaskarżyć do sądu, właśnie ze względu na uciążliwości....

To rzuca zupełnie nowe światło na sprawę. Dzięki za info
Odpowiedz
11-08-2016, 08:01 PM,
(20-07-2016, 10:57 AM)Lukasz_ napisał(a):
(20-07-2016, 08:15 AM)SEBOL76 napisał(a): Żeby nie było, ze jestem przeciwnikiem działań, jak najbardziej jestem...tym bardziej, ze ten dom + warsztat kompletnie nie pasują do nowych osiedli...Wink Trochę to wygląda jakby jakieś menele tu mieszkały...
Prawda jest taka ze to zwykły skok na kasę jest, Ci ludzie według mojej wiedzy nie musza tu mieszkać. Ale jak ktoś w sądzie walczy o zasiedzenie to musi sprawiać wrażenie ze tu mieszka...
Na marginesie, juz to pisałem ale są w czarnej dupie. Nawet jak sąd przyzna im akt własności to kto to od nich kupi....? Nic tu sensownym na tym skrawku postawić sie nie da, a ewentualną zgodę na budowę czegoś nowego będziemy mogli my zaskarżyć do sądu, właśnie ze względu na uciążliwości....

To rzuca zupełnie nowe światło na sprawę. Dzięki za info

Dlaczego któryś z developerów nie odkupił dotąd od sąsiadów tej działki z drzewami i domkiem? Ile może kosztować taka działka - czy jest realne, aby wspólnota/mieszkańcy odkupili tą działkę i zrobili osiedlowy park? Jakie jest ryzyko, że na tej działce powstanie jakiś np. market?
Odpowiedz
11-08-2016, 08:11 PM,
Asteria: bylo juz na ten temat wiele razy na forum. Status prawny tej dzialki jest nie do konca jasny/okreslony a nawet jesli jest to jej wlasciciele go przespali - osiedla stoja, a deweloper nie ma juzinteresu aby doplacac w tym zakresie.
Odpowiedz
12-08-2016, 07:34 AM,
(11-08-2016, 08:11 PM)p_sokratesa13 napisał(a): Asteria: bylo juz na ten temat wiele razy na forum. Status prawny tej dzialki jest nie do konca jasny/okreslony a nawet jesli jest to jej wlasciciele go przespali - osiedla stoja, a deweloper nie ma juzinteresu aby doplacac w tym zakresie.

Developer chyba ma interes, bo jak sprzedać zadymione mieszkania ? Interes mają mieszkańcy: nie chcą dymu w domach. Nie można nikomu narzucić drogiego podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, ale można zaproponować odkup ... zwłaszcza, że na działce są piękne drzewa widoczne z okien obu inwestycji - to chyba ten Park z nazw osiedla.
Odpowiedz
12-08-2016, 11:06 AM,
Już od dawna myślę o tym terenie. Kupiłam mieszkanie w etapie 2b. Będę chciała złożyć projekt na zagospodarowanie i rewitalizację tego terenu (oczywiście w części należącej do miasta) w ramach Budżetu Partycypacyjnego, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co powinno się tam znaleźć to jest to dobre miejsce i czas, aby je przedyskutować zanim ruszy nowa edycja budżetu Smile
Odpowiedz
12-08-2016, 01:55 PM,
Pogadaj z Kamairadek. On ma największe doświadczenie w tym zakresie, składał już parę projektów i ma wyceny i specyfikacje, co należy kupić i co spełnić...
Odpowiedz
12-08-2016, 02:01 PM,
(12-08-2016, 01:55 PM)SEBOL76 napisał(a): Pogadaj  z Kamairadek. On ma największe doświadczenie w tym zakresie, składał już parę projektów i ma wyceny i specyfikacje, co należy kupić i co spełnić...

Która część należy do miasta?
Odpowiedz
13-08-2016, 08:21 AM,
(12-08-2016, 02:01 PM)Asteria napisał(a):
(12-08-2016, 01:55 PM)SEBOL76 napisał(a): Pogadaj  z Kamairadek. On ma największe doświadczenie w tym zakresie, składał już parę projektów i ma wyceny i specyfikacje, co należy kupić i co spełnić...

http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa...unikat=off
Odpowiedz
13-08-2016, 08:22 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2016, 08:23 AM przez sylwia.marcin.)
(12-08-2016, 02:01 PM)Asteria napisał(a):

Ok, skontaktuję się. Wyceny to nie problem, bardziej chodziło mi o pomysły mieszkańców, co by chcieli w tym miejscu...
Odpowiedz
13-08-2016, 09:50 AM,
Tam tez była propozycja tego co ma tam być...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości