Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router UPC - zasięg WIFI
20-03-2016, 11:30 AM,
Router UPC - zasięg WIFI
Witajcie,
mam internet z UPC z modem Ubee EVW3226. Mam mieszkanie trzypokojowe w pierwszym etapie na planie "tzw. pistolet". Modem jest w salonie w rogu (na ścianie z dużymi oknami).

Chciałem zapytać, czy ktoś ma podobną konfigurację? Chodzi mi o zasięg sieci wifi rozprowadzonej przez modem. U mnie jest tak, że właściwie dobry zasięg mam w salonie, kuchni i przedpokoju, ale już w sypialniach w zasadzie nie da się korzystać.
Zastanawiam się nad próbą zmiany modemu u UPC.
Kupiłem sobie jeszcze Access Point, który działa jako repeater, ale to nie poprawia za bardzo sytaucji, gdyż połączenie AP <-> Router też nie jest zbyt stabilne. Podłączenie AP bezpośrednio do routera też działa słabo (chyba za kiepski ten AP).

A może używacie jakiegoś konkretnego AP/routera, który stoi w podobnym miejscu i daje radę dać dobry sygnał wifi w całym mieszkaniu?
Odpowiedz
20-03-2016, 12:01 PM,
RE: Router UPC - zasięg WIFI
Ja tak mieszkam w etapie 1 klatka 9. Testowalem z 5 routerow i zawsze to samo. W sypialniach obu zasiegi maja moze laptopy ale nie smartfony czy tablety.
Zrobilem wiec sobie drugie wifi. Kupilem zestaw homeplug. Puszczam teraz internet po pradzie z salonu do sypialni a w niej rozglaszam drugie wifi.
Ja mam juz 2 letnie urzadzenia chy a dlink 308av i 310av jakos takm To byl zestaw. jeden tylko element co lapie internet po kablu ethernet a z drugiej strony mam drugi element co wypuszcza wifi.
Repeatery nic Ci nie dadza jak sam zauwazyles bo one musza miec zasieg. Poza tym malo kto wie ale repeater pogarsza osiągi. Dlugo by tlumaczyc.

Zatem kup sobie zestaw z technologia homeplug.
Minus taki ze masz dwie wifi w domu ale moje smartfony jak chidze to sie same przelogowuja bi spada jakosc sygnalu wifi.

Poza tym ja cos musialem miec bo np w sypialni u syna mam konsole ps3 i pare innych rzeczy a konsole wpialem wlasnie kablem.
Odpowiedz
20-03-2016, 12:02 PM,
aca byl taki watek na forum.

i acha2 w dlink homeplug zwie sie powerline

producentow duzo od tplink przez dlink fritz devolo i dziesiatki innych
Odpowiedz
20-03-2016, 02:22 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2016, 02:27 PM przez KenyBDG.)
Polecam coś takiego:Ubiquiti UniFi AP LR (b/g/n 300Mb/s) 28dBm 2,4GHz PoE, cena trochę wysoka ale zasięg będzie w całym mieszkaniu,, ba ! nawet daleko po za mieszkaniem. Jedyny minus to AP posiada tylko 2,4GHz, w dzisejszych czasach 5GHz to standard, ale to zależy kto co potrzebuje.

Jeśli masz drugi router w domu, to możesz tez zrobić w ten sposób ze w peszlu przeciekniesz sobie kabel ethernet do sypialni i tam podłączysz router do portu LAN, następnie wyłączysz DHCP, ustawiasz ten sam SSID tylko inny kanał, w ten sposób zrobisz z routera AP, a adresacja IP będzie przydzielana z routera/modemu UPC, będziesz mógł się przemieszczać po całym mieszkaniu nie zrywając połączenia z siecią WiFi
Odpowiedz
20-03-2016, 05:30 PM,
Powodzenia z przeciąganiem w miarę miekkiego kabla (LAN RJ45) przez peszle z salonu do skrajnej sypialni Smile

Jak się uda to graty. Ja tam zakupiłem homeplug i zgłowy. W sumie kosztuje tyle samo co router lub taniej, a jak dodasz kable to na pewno taniej.
Odpowiedz
20-03-2016, 06:33 PM,
U mnie w całym mieszkaniu mam przeciągnięty kabel ethernet, tylko z jednym peszlem miałem mały problem
Odpowiedz
20-03-2016, 07:05 PM,
Z ciekawosci: na sile sie wciska kabel az dojdzie w odpowiednie miejsce czy jest jakis lepszy sposob?
Odpowiedz
20-03-2016, 07:11 PM,
W moim przypadku wyglądało to tak że w każdym peszlu był już wciągnięty drut, do tego druta doczepiłem Ethernet i po prostu przeciągnąłem. Z kolei w dużym pokoju miałem wciągnięty koncentryk, więc wyciągnąłem ten koncentryk doczepiając drut i ponownie wciągnąłem kabel koncentryczny tyle ze już z Ethernetem Smile
Odpowiedz
20-03-2016, 09:16 PM,
Dzięki za dyskusję. Właśnie tak już słyszałem, że repeatery potrafią spowolnić całą sieć i u mnie chyba właśnie tak jest.
Też zastanawiałem się nad puszczeniem po sieci elektrycznej i chyba tak właśnie zrobię. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
21-03-2016, 11:39 AM,
Ja używam jakiegoś routera Huawei w standardzie AC i w sypialni najdalej od routera nie ma problemu z laptopami i tabletami nawet w skrajnym położeniu(biurko mam pod oknem), telefony czasem gubią zasięg już na łóżku (zależy jak się trzyma) ale wyłączenie i włączenie wi-fi w telefonie i zmiana chwytu zazwyczaj rozwiązuje problem. Gdybym planował tu mieszkać dłużej, przeniósł bym modem i router do sypialni za kuchnią i to by rozwiązało problem. Najlepszą opcjąbyło by przebicie się z kablem do szafy w korytarzu i tam trzymać cały ten pierdzielnik ale oprócz kucia ścian nie znalazłem sensownej metody.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości