Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup mieszkania - etap 2A
26-01-2016, 11:55 AM,
RE: Zakup mieszkania - etap 2A
wszedzie znajdzie sie cos do czego mozna sie przyczepic.
nie ma inwestycji idealnej.
Odpowiedz
26-01-2016, 04:56 PM,
Moim zdaniem największą wpadką developera jest nierozprowadzenie kanalizacji w kuchni i łazience (wg prospektu powinna być rozprowadzona), ale teraz można spokojnie wynegocjować przy odbiorze (nam to zajęło prawie miesiąc, ale byliśmy pierwszymi, którym zależało, wiem, że następni mieli już łatwiej)

Nasz znajomy inspektor budowlany i administrator budynków mówił, że standard nieruchomości poza tym jest ok.
Odpowiedz
27-01-2016, 03:06 PM,
(26-01-2016, 04:56 PM)yoanna napisał(a): Moim zdaniem największą wpadką developera jest nierozprowadzenie kanalizacji w kuchni i łazience (wg prospektu powinna być rozprowadzona), ale teraz można spokojnie wynegocjować przy odbiorze (nam to zajęło prawie miesiąc, ale byliśmy pierwszymi, którym zależało, wiem, że następni mieli już łatwiej)

Nasz znajomy inspektor budowlany i administrator budynków mówił, że standard nieruchomości poza tym jest ok.

Rozumiem, że warto się tego dopominać przy odbiorze ?
Odpowiedz
27-01-2016, 03:27 PM,
to zalezy - ja na poczatku planowalem zglaszac, ale ostatecznie przy projekcie wykonczenia wyszlo mi ze i tak bede mial przerobki w rozprowadzeniu, wiec zostawilem juz docelowe rozprowadzenie ekipie wykonczeniowej
Odpowiedz
27-01-2016, 05:16 PM,
ja zrobilem podobnie
Odpowiedz
27-01-2016, 05:24 PM,
Dokładnie, jeżeli rozkład w łazience Ci odpowiada - (mi odpowiadał) to nalegaj żeby to zrobili. Chociaż wiem od innej osoby, że Pan Artur zapytał ją jak sobie życzy rozłożyć kanalizację, kiedy już ustaliła, że developer ją rozprowadzi, nam powiedział, ze może ją wyprowadzić tylko tam gdzie jest woda.
W kuchni nam nie robili, bo koncepcja była zupełnie inna.
Odpowiedz
27-01-2016, 07:12 PM,
Też chciałem dopominać się o to, ale.... przyszła ekipa remontowa i powiedziała "panie zostaw to... szkoda czasu i zachodu, my i tak skujemy i po swojemu to zrobimy, bo tutaj najtańszy zaworek panu dali, tutaj jakiś badziew, tutaj źle, my zrobimy po swojemu" (wiadomo, że każdy będzie osądzał czyjąś prace jako badziew), ale wynikiem czego najwygodniej dla ekipy był jeden punkt z odpływem i oni sami sobie wszystko porobili.
Odpowiedz
29-08-2016, 12:04 PM,
(26-01-2016, 04:56 PM)yoanna napisał(a): Moim zdaniem największą wpadką developera jest nierozprowadzenie kanalizacji w kuchni i łazience (wg prospektu powinna być rozprowadzona), ale teraz można spokojnie wynegocjować przy odbiorze (nam to zajęło prawie miesiąc, ale byliśmy pierwszymi, którym zależało, wiem, że następni mieli już łatwiej)

Niedługo będziemy odbierać klucze w etapie 2B i mam pytanie.
Jakimi argumentami prawnymi/budowlanymi się podeprzeć przy odbiorze mieszkania aby uzyskać doprowadzenie kanalizacji do wszystkich punktów doprowadzenia wody?
Odpowiedz
29-08-2016, 09:22 PM,
(29-08-2016, 12:04 PM)Fiance napisał(a):

Niedługo będziemy odbierać klucze w etapie 2B i mam pytanie.
Jakimi argumentami prawnymi/budowlanymi się podeprzeć przy odbiorze mieszkania aby uzyskać doprowadzenie kanalizacji do wszystkich punktów doprowadzenia wody?
Odpowiedz
29-08-2016, 10:11 PM,
Instalacje sanitarne opisane są w załączniku PODSTAWOWE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNO - MATERIAŁOWE umowy developerskiej:
"Łazienki i toalety: Rozprowadzenie ciepłej i zimnej wody w szlichcie, podejścia prowadzone w ścianach i posadzkach. Rozprowadzenie kanalizacji w szlichcie, podejścia prowadzone w ścianach....... Kuchnie: Podejścia kanalizacyjne prowadzone w ścianach. Podejścia wodne prowadzone w ścianach". Taki zapis był w etapie 2A i na niego się powołałam. PodziałałoSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości