Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup mieszkania - etap 2A
25-01-2016, 03:01 PM,
Smile  Zakup mieszkania - etap 2A
Cześć i czołem ! Smile
Ze względu na moje duże zainteresowanie kupnem mieszkania na waszym (i mam nadzieję niedługo też moim) osiedlu, chciałbym zadac kilka nurtujących mnie pytań na które w zasadzie w stanie są tylko odpowiedzieć mieszkańcy (deweloper pewnie też ale z tej strony spodziewam się tylko superlatyw). 
Do dzieła:
1 - Jak oceniacie na dzień dzisiejszy swoje mieszkania ? Z jakimi problemami zdarzało się wam spotkać ?
2 - Czy mieszkania szczytowe są ciepłe ? Tu chodzi głównie o fakt ogrzewania szczególnie w zimę. 
3 - Jak jest z rozliczaniem ciepła ? Każde mieszkanie ma oddzielny licznik czy jest to jakoś liczone całościowo ?
4 - Zauważyłem, że w sumie mieszkań nie zostało już zbyt dużo ale rzuca się w oczy niemal cały pion wolnych mieszkań w pierwszej klatce... czy jest coś z nimi nie tak ? 
5 - Przeczytałem całe forum i pojawił się temat możliwości wykupu gruntu tak by nie płacić użytkowania wieczystego - coś się z tym dzieje czy utknęło ?
6 - Jak wyglądają średnie koszty miesięczne ? Czynsz itp. ?
To na razie tyle, z góry dziękuję za odpowiedzi. Jednocześnie jeśli kogoś to oburzy, przepraszam za tak naiwne pytania ale jest to mój pierwszy zakup i chciałbym być pewny co do niego. Postaram się nie zaśmiecać forum i udzielać tylko w tym wątku.
Pozdrawiam !!
Odpowiedz
25-01-2016, 04:28 PM,
RE: Zakup mieszkania - etap 2A
1. - nieosłonięta rura w kuchni i łazienkach.
- problemy z zasięgiem (dotyczy różnym operatorów)
- brak drugiego zamka w drzwiach
2. Tu się nie wypowiem, na pewno przez duże okna trochę więcej ogrzewania trzeba
3. Każde mieszkanie ma oddzielny licznik i zaliczka pobierana w czynszu.
4. Prawdopodobnie kwestia nasłonecznienia i widoków z okna.
5. Utknęło. Generalnie ciężka sprawa.
6. Za 73 metry i 2 miejsca garażowe 660 zł z zaliczkami na ogrzewanie i wodę (I etap).
Odpowiedz
25-01-2016, 05:52 PM,
Ad. 6 - Ta opłata powinna Wam później zlecieć, ja mam większe mieszkanie i też dwa miejsca i płacę niewiele więcej...
Ad. 5 - PIS obiecywało jeszcze w 2005 roku, że chce zlikwidować wieczystą dzierżawę. Może teraz to zrobią...Generalnie to co obecnie płacimy to są jakieś grosze, za garaż trochę bardziej boli...
Odpowiedz
25-01-2016, 06:37 PM,
Konrad - Ad.1 - Co konkretnie oznacza negatywnego nie osłonięcie tych rur ?
Dzięki za informacje to bardzo duża pomoc.

SEBOL76 - Ad. 5 - ehh te obietnice polityków Wink
Dzięki za info !

Dodatkowe pytanie to czy dostrzegliście jakieś usterki podczas odbioru ?
Jeśli chodzi też o wykonanie budynków - raczej solidnie czy tak pi razy oko ?
Wysypisko w niedalekim sąsiedztwie - faktycznie dokucza czy trafiają się po prostu osoby o wrażliwym nosie ?
Odpowiedz
25-01-2016, 07:11 PM,
rury - w etapie II nic takiego nie ma - wsio zakryte
odbior mieszkania - zawsze cos sie znajdzie. zwykle rysy na szybach, parapetach, nierowne sufity.
Ogolnie to buduje HOCHTIEF wiec klasa sama w sobie - nie bylo duzych usterek. wszystko w granicach normy.
Odpowiedz
25-01-2016, 07:21 PM,
Warto mieć ze sobą kogoś przy odbiorze ? W sensie jakiegoś inspektora itd. ? Polecacie kogoś ?
Jeśli chodzi o negocjacje cenowe - jest możliwość "ugrania" czegoś czy to raczej nie możliwe ?
Z góry dzięki za info Smile
Odpowiedz
25-01-2016, 07:42 PM,
zawsze lepiej wziac osobe ktora na co dzien zajmuje sie odbiorami mieszkania. chyba ze sie sam na tym znasz ?
negocjacie - coz, ciezka sprawa, ale probowac zawsze mozesz , nawet te pareK robi roznice Smile
Odpowiedz
25-01-2016, 08:30 PM,
Najlepiej mieć szefa ekipy, która potem Ci będzie wykańczać mieszkanie...
Odpowiedz
25-01-2016, 11:21 PM,
Ok dzięki za wszelkie odpowiedzi. Jeśli jeszcze przyjdzie mi coś do głowy napiszę. Raz jeszcze dzięki i miłego wieczoru ! Smile
Odpowiedz
26-01-2016, 10:50 AM,
Hochtief i klasa... może z nazwy... Moim zdaniem wykonanie w 1 etapie ogólnie na 3... podłoga do poprawki(uginała się na progach i w rogach), wklajałem zbrojenie, sufity i ściany żeby były na gładko to koszt jakieś 8K dla dobrych gipsiarzy + materiał(dla mieszkania 73m^2), wywietrzniki w oknach totalna masakra(ale to chyba w 2 etapie poprawili) to tak z grubszych rzeczy. U mnie tynk się łuszczy przy stropach i pękł w kilku miejscach, developer naprawia to tak że szkoda bałaganu robić. Ja wiem że budynek siada i będzie tynk pękał przez jakiś czas ale i na to są sposoby.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości