Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Administracja etapu IIA i IIB
10-11-2017, 07:12 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2017, 07:13 PM przez KenyBDG.)
RE: Administracja etapu IIA i IIB
(10-11-2017, 04:05 PM)mackofff napisał(a): Chciałbym publicznie poznać wszystkich, którzy głosują przeciw bo to się w głowie nie mieści.

Zapewne są to osoby które nie mają wykupionych miejsc lub mają więcej niż jeden samochódSmile...... itd.....itd...
Odpowiedz
11-11-2017, 01:45 PM,
(10-11-2017, 04:05 PM)mackofff napisał(a): Chciałbym publicznie poznać wszystkich, którzy głosują przeciw bo to się w głowie nie mieści.

Też tego nie kumam.... ludzie tak bardzo lubią mieć utrudniony przejazd/przejście ? Powiadomcie kogo możecie, żeby to przepchnąć bo obecnie to jest dramat.
Odpowiedz
28-11-2017, 12:11 AM,
(10-11-2017, 07:12 PM)KenyBDG napisał(a):

Zapewne są to osoby które nie mają wykupionych miejsc lub mają więcej niż jeden samochódSmile...... itd.....itd...

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi...to wiadomo o co chodzi...

Inna sprawa: jaką korzyść zyskają mieszkańcy wspólnoty 13, 13A i 13D oprócz szerszego dostępu do chodnika wzdłuż lokali usługowych?

W mojej opinii na tej inwestycji najbardziej skorzystają mieszkańcy 13C i innych numerów (nie pamiętam pozostałych) w głębi naszego osiedla którzy muszą przejechać wzdłuż lokali usługowych aby dojechać do swojego garażu co bardzo często jest wyzwaniem (rozumiem frustracje) gdy patrzy się na zaparkowane na chodniku auta i trudności przejechaniu w szczególności 'wąskiego gardła' przy Żabce. 
Tak tak, wiem, zaraz ktoś podniesie temat drogi pożarowej itd ale w takiej sytuacji swobodny przejazd istnieje przy wyjeździe w który pojazd uprzywilejowany nie powinien mieć problemu aby wjechać Ponadto drugi (a raczej podstawowy) dostęp jest przez szlaban od Sokratesa (bliżej Kaliszówki)

Podsumowując, rodzi się pytanie dlaczego w takim razie owe słupki nie mogą być sfinansowane z budżetu wspólnoty 13C (i reszty z "głębi osiedla"), a uchwała podjęta przez wspólnoty 13, 13A i 13D skoro teren należy do nich / sfinansowana wspólnie przez wszystkie wspólnoty?

Pozdrawiam,

Robert
Odpowiedz
30-11-2017, 01:07 PM,
Zgadzam się z Robertem.

Łukasz
Odpowiedz
04-12-2017, 12:00 AM,
(28-11-2017, 12:11 AM)EandR napisał(a): W mojej opinii na tej inwestycji najbardziej skorzystają mieszkańcy 13C i innych numerów (nie pamiętam pozostałych) w głębi naszego osiedla którzy muszą przejechać wzdłuż lokali usługowych aby dojechać do swojego garażu co bardzo często jest wyzwaniem (rozumiem frustracje) gdy patrzy się na zaparkowane na chodniku auta i trudności przejechaniu w szczególności 'wąskiego gardła' przy Żabce. 
Tak tak, wiem, zaraz ktoś podniesie temat drogi pożarowej itd ale w takiej sytuacji swobodny przejazd istnieje przy wyjeździe w który pojazd uprzywilejowany nie powinien mieć problemu aby wjechać Ponadto drugi (a raczej podstawowy) dostęp jest przez szlaban od Sokratesa (bliżej Kaliszówki)

Podsumowując, rodzi się pytanie dlaczego w takim razie owe słupki nie mogą być sfinansowane z budżetu wspólnoty 13C (i reszty z "głębi osiedla"), a uchwała podjęta przez wspólnoty 13, 13A i 13D skoro teren należy do nich / sfinansowana wspólnie przez wszystkie wspólnoty?

Pozdrawiam,

Robert

Zgadza się, na inwestycji skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Wspólnoty 13BiC, bo dzięki zamontowaniu słupków zostałaby przywrócona normalność przejazdu.

Jeśli chodzi o finansowanie, według mojej wiedzy wspólnota mieszkaniowa nie może inwestować środków poza swoim terenem. Czyli WM 13BiC nie może sfinansować montażu słupków na terenie WM13i13A i WM13D.

Jako mieszkaniec 13BiC mogę jedynie prosić o zrozumienie i głosowanie "ZA" uchwałą w sprawie montażu słupków. Za co z góry dziękuję  Smile
Odpowiedz
05-12-2017, 09:50 PM,

czy widział Pan tą uchwałę? Przecież to jakaś porażka, 300 zł za sztukę (zakup i montaż) obciachowych słupków typu Syrenka co w sumie daje 6000zł z funduszu remontowego????? Po co z naszych pieniędzy kupować drogie brzydkie słupki kiedy można nawet na allegro znaleźć za 40-50 zł??? I dlaczego Arkadia chcę zamontować te słupki tylko od strony Sokratesa????
Odpowiedz
07-12-2017, 12:13 PM,
Ja bym zadał inne pytanie... narażając się na falę hejtu oczywiście...

Czy realnie te samochody tak bardzo utrudniają nam życie?

Mamy mega chodniczek przy samej ulicy Sokratesa, szeroki, oświetlony, ze ścieżką. Ten chodnik nienawiści wzdłuż bloku jest taki tylko komunikacyjny, na linii osiedle-sklepy, ulica-sklepy.
Równolegle, nie ma żadnych innych miejsc do parkowania - przez co, robotnicy lub goście, którzy przyjeżdżają do mieszkańców, zastawiają prywatne miejsca parkingowe nawet na parkingu podziemnym - z czym kilkukrotnie się już spotkałem (!!!). Czy na to też Arkadia znajdzie rozwiązanie? Bo odpowiedź "No cóż zdarza się", jaką od kogoś dostałem na priv rozwaliła mnie... Pytanie też czy przypadków zastawiaczy chodnika, też jest tak wielu... ja nigdy nie miałem problemu z przejściem lub przejazdem.
Najbliższe parkingi to okolice Skody czy osiedliczki po drugiej stronie Sokratesa, gdzie założę się, też nasi goście zajmują komuś miejsca...

Rozumiem oczywiście ludzi z wózkami albo na wózkach. Faktycznie, jeśli jakiś wał zastawi chodnik, jest to wkurzające i coś z tymi przypadkami należy robić...

Ta uchwała nie jest też jakaś znowuż nadzwyczajna. Ja ją bardziej odbieram jako "Pokażmy, że coś robimy... nie wiemy jeszcze co i czy ma to sens, ale niech nie będzie, że się nic nie dzieje".

Łukasz
Odpowiedz
08-12-2017, 10:25 AM,
Pozwolę sobie przedstawić kilka faktów i doświadczeń, które mogą pomóc właścicielom lokali ze Wspólnot 13D i 13/13A na skupienie uwagi na źródle problemu i stwierdzeniu, kto tak naprawdę jest "ofiarą", a kto "beneficjentem".

1) "słupki" w opinii wielu kierowców z 13BiC nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem, bo samochody i tak zajmą drogę przejazdu, tylko już bez chodnika. Sam chodnik zostanie zwężony (a to problem dla wózków, ...).
//a czy słupki nie powinny być elementem organizacji ruchu, czy ich planowane położenie spełnia warunki formalne - szerokość chodnika, wyjście z lokali usługowych (drzwi), ...

2) Tam nie ma drogi pożarowej w planach (każda inna droga na osiedlu jest drogą pożarową), ale nie ta przed lokalami usługowymi od strony Sokratesa - przynajmniej w planach dostępnych Wspólnocie 13BiC - a to że ktoś stawia znaki sugerujące coś innego - to już powinniście omówić z właściwymi osobami.
Gdybyśmy (Wspólnota 13BiC) dostali aktualizację dokumentacji (zobowiązanie Developera) po zakończeniu Etapów IIA i IIB, to może byśmy odkryli, że zmieniono ten kawałek na drogę pożarową ale wydruki z planu osiedla i oznaczenia w dokumentach nam dostępnych na to nie wskazują.

3) Mamy (13BiC) służebność - czyli dla nas droga musi być przejezdna, pomijam już szczegółowe regulacje prawne i sposób egzekwowania (bo nie spieramy się, tylko szukamy rozwiązań).

4) Kierowcy 13BiC tęsknią za starym wjazdem bezpośrednio z ulicy Sokratesa, bez przejeżdżania wzdłuż lokali usługowych - co w nocy na pewno odczuwają mieszkańcy niskich pięter (przejazd po kostce tuż przy budynku) zamiast po asfalcie już z bardzo niską prędkością - ale Developer przeprojektował wjazd (teraz jest za mały łuk) - przywrócenie wymaga zmiany łuku i prawdopodobnie zamiast położenia latarni, o dawnej zatoce zjazdowej już nie wspomnę - i to wszystko wynika z planu i projektu, który powstał na początku projektowania osiedla - tylko komu to pokazywano?

5) Te kwestie i jeszcze kilak innych aspektów zmian, które wprowadził Developer z Arkadią były omawiane z tymi podmiotami i mamy to co mamy. Kwestia interesów - w tej chwili ewentualne obciążenia finansowe są przeniesione na Wspólnoty władnące gruntem (w uproszczeniu Etap II).
Prowadzicie dyskusje czy 6 tys. zł, to duży czy mało - sugeruję sprawdźcie ceny nawet tych oryginalnych słupków, poznacie poziom "marży" zaproponowany w Waszej uchwale. Tylko porównywanie jabłek z jabłkami obnaża daną propozycję, oczywiście czy i za ile chcecie kupić inne słupki, to jest w Waszej gestii - ale sugeruję zacznijcie od podstaw, żeby zrozumieć praktyki Zarządu i administratora.

6) Kwestia kontroli wydatków we Wspólnocie - my rozwiązaliśmy poprzez zmianę na zarząd właścicielski i poprzez konkursy ofert (bardzo szerokie i złożone) na usługodawców.
Napiszę tylko, że Arkadia nie złożyła oferty na administrowanie, warunki były bardzo klarowne - co do konkursu i co do działania w realu.

7) Gdyby Arkadia / Developer podjął nasze propozycje, to przed lokalami usługowymi ruch byłby niski, bo ponad 325 samochodów Wspólnoty 13BiC nie jeździłoby pod "oknami" i drzwiami. Ale komuś zabrakło wyobraźni, a temat nie był przeoczony, czy też przemilczany.

8) Z doświadczenia - warto przejrzeć dokumentację projektowa osiedla (Wasze Etapy) z zweryfikować czego nie dostaliście, a co zostało odebrane (podpisy, pieczątki, ...) - my po 5 latach nadal jesteśmy w sporze z Developerem, bo mamy poświadczenie nieprawdy w dokumentach odbioru. A jak to formalnie odebrał ówczesny Zarząd/ administrator? U Was tez tak może być - a lepiej uniknąć wydatków, które nie mają już podstaw - bo powinny zostać tylko wygzekwowane. My niestety z tego powodu jesteśmy w sporze z Developerem.
Problem polega na tym, że musi skrzyknąć się ekipa, która poświęci dużo czasu i dokona rzetelnej weryfikacji dokumentów i zacznie egzekwować prawa właścicieli lokali - a ponieważ z tym jest ciężko - to niestety macie to co macie - uchwały skutkujące "wątpliwymi" obciążeniami budżetowymi.

9) Zastanówcie się też nad bezpieczeństwem pieszych przy Waszym wyjeździe z garażu, znak stop - dla pieszego, który może "wparować" pod wyjeżdżający z impetem samochód - a to może być Wasze dziecko, Wy sami, Wasi goście - czy to jest logiczne i bezpieczne? To wszystko było zgłaszane (formalnie) i przepadło ...

Narzekanie na forum nic nie da - buduje tylko świadomość (często niestety są to tylko spekulacje cz domniemania) - a tak naprawdę wymaga to rzetelnej weryfikacji i chęci działania (trzeba poświęcić dużo prywatnego czasu), bo czas Wam upływa - gwarancje, rękojmia, ...

ktnac
Odpowiedz
25-12-2017, 12:22 PM,
Witam wszystkich forumowiczów.
Czytam Państwa posty i jedno co mi się narzuca to przyszłe problemy, które mogą wyniknąć z kwestii zarządzania naszym osiedlem przez 3 różne zarządy. Mam tu na myśli zwłaszcza WM 13/13A oraz WM13D. Obie te wskólnoty 13 i 13D to jeden budynek. Dobrze byłoby aby były pod jednym zarządem. Ze swojej strony mogę ubolewać, że 13D, której jestem lokatorem ma jeszcze tak wiele niewykupionych lokali. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni a sąsiedzi się na tyle zapoznają że będzie się można "skrzyknąć" jak to stwierdził ktnac i doprowadzić do tego aby całym naszym osiedlem zarządzał jeden sprawdzony zarządca.

Co do słupków (jakie by one nie były) jestem za. W mojej opinii chodnik przed lokalami jest do chodzenia a nie do parkowania na nim samochodów nawet jeśli brak jest miejsc parkingowych dla gości i ekip remontowych. Zgadzam się, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale na pewno skuteczne. Inna sprawa, że postawiony jast tam znak zakazu postoju i nie za bardzo rozumiem dlaczego ochrona nie zrobi porządku z łamiącymi przepisy drogowe. Kilka telefonów na straż miejską i problem by się rozwiązał sam.

Kwestia przywrucenia ruchu, jak sugeruję ktnac aby 13B/C nie wjeżdzały tym wąskim gardłem, jest całkowicie słuszna i trzeba, rownież w moim przekonaniu, się nad tym pochylić . Na szczęście będzie jeszcze sporo czasu jak "nowi" mieszkańcy naszego osiedla do których się zaliczam "okrzepną" trochę i poznają zasady zarządzania i problemy trapiące wszystkie wspólnoty. Na tą chwilę 13D jest jeszcze na etapie remontów lokali i wprowadzania się.

Osobną kwestią jest sprawa tego forum. O jego obecności dowiedziałem się całkowicie przypadkowo, wpisując w internecie przypadkowe hasło. Czy nie powinno zależeć wszystkim lokatorom osiedła na rozpropagowaniu informacji o możliwości poznania problemów i wypowiedzenia się w ważnych dla nas sprawach. Niezmiernie istotne jest poznanie opinii innych lokatorów i spojrzenie na sprawy z innej perspektywy.

W kwesti kto "zyska" a kto "straci" na budowie słupków uważam, że nie ma to znaczenia. Jeżeli "my" pomożemy innym wspólnotom w jednej kwestii to będziemy oczekiwać pomocy w innej. I tak w końcu powinno chodzić o jak najlepsze warunki życia całego osiedla i o to, żeby całe osiedle wyglądalo okazale i piękniało a nie popadało w ruinę i się grodziło.

Podsumowując tą i tak za długą wypowiedż niezbędne jest rozpropagowanie wśród nowych lokatorów informacji o tym forum a tylko kwestią czasu będzie kiedy nowowprowadzający się zaczną aktywnie uczestniczyć w życiu całego osiedla. Ze swojej strony jako mieszkańca 13D będę robił wszystko aby tą informację rozpropagować mimo iż czasu wolnego nie posiadam jak i pewnie większość zbyt wiele.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego osiedla.
Tomasz.
Odpowiedz
27-12-2017, 10:28 PM,
https://www.facebook.com/groups/14779089...=bookmarks

forum wspolnoty 13D zapraszamy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości