Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena Satelitarna
17-01-2016, 11:34 AM,
Antena Satelitarna
Wiecie może jak wygląda temat instalacji anteny satelitarnej ?. Chciałbym zainstalować sobie antenę ale niestety moje mieszkanie jest tak usytuowane że jedynym rozwiązaniem jest antena na dachu Smile. Ktoś może przerabiał już ten temat ?
W 2013 roku weszła ustawa która mówi iż deweloper ma obowiązek instalacji zbiorczej anteny satelitarnej i anteny DVB-T. Jeśli nasz deweloper otrzymał zgodę na budowę w 2011 roku to taka ustawa go nie obowiązuje Smile.
Odpowiedz
17-01-2016, 11:56 AM,
RE: Antena Satelitarna
No raczej marne szanse, aby ktoś Ci pozwolił kabel po elewacji ciągnąć...
Odpowiedz
17-01-2016, 11:58 AM,
bylo to juz poruszane
1.. inwestycja wysgartowala przed wejsciem ustawy
2. o dachu zapomnij - nie dadza ci zgody
3. na balkonie mozna - rozmawialem z zarzadca Smile
Odpowiedz
17-01-2016, 12:06 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016, 12:07 PM przez KenyBDG.)
Po elewacji nawet nie przyszło mi do głowy Smile.... rozwiązanie to instalacja na dachu i kabel przez szacht w którym jest m.in UPC no i wchodzimy do mieszkania. Z takiej instalacji mogłoby skorzystać więcej mieszkańców.

Założyłbym na balkonie, no ale niestety nie da rady Sad...... tak na marginesie to mim o wszystko wolałbym na dachu, ładniej wygląda Smile
Odpowiedz
17-01-2016, 12:36 PM,
zalezy o jakiej instalacji mowimy.
Do "zbiorowego" ogladania - potrzebny jest dobry sprzet. nie wystarcza konwertery np QUAD
to juz inwestycja. trzeba tez dobrze rozprowadzic cala infrastrukture.
Odpowiedz
17-01-2016, 12:48 PM,
Zgadzam się z tobą że jest potrzebny dobry sprzęt, tylko nie wiem czy to by się opłacało. Ile osób chciałoby skorzystać z tego rozwiązania ?, myślę że maks 10, więc nie wiem czy nie lepiej postawić dwie/trzy satelity z konwerterami quad i po zawodach.
Odpowiedz
17-01-2016, 12:56 PM,
Ale to musiałbyś sie dogadać z UPC, a na to marne szanse. Dodatkowo łącza UPC idą z garażu, raczej nie zrobili podejścia na dach. A to oznacza kucie, wiercenie, utratę gwarancji na dach, itd. Dodatkowo na takie prace wymagana jest zgoda wspólnoty wyrażona w uchwale...
Odpowiedz
17-01-2016, 01:03 PM,
Szaht w którym są kable UPC nie jest własnością UPC, btw... taki szacht jest dedykowany do takich rzeczy i ciągnie się do samego dachu, na 90% jest przejście na dach. Jeśli do naszego bloku przyjdą inni operatorzy to będą ciągnęli kable tym szachtem.
Załóżmy że blok ma możliwości techniczne. Teraz pytanie, co trzeba zrobić aby uzyskać zgody, domyślam się że zgoda wspólnoty, czy coś jeszcze ?.
Odpowiedz
17-01-2016, 07:09 PM,
Oczywiście, ze UPC nie jest właścicielem ale skoro konkurencja nie może wejść, to na pewno UPC ma wyłącznosć na korzystanie. Bez nich sprawy nie załatwisz na razie...
Odpowiedz
17-01-2016, 07:21 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016, 07:46 PM przez KenyBDG.)
Z tego co pamiętam to ktoś już kiedyś dostał karę (mam na myśli dewelopera) i to nie małą. Musze poszukać w necie i poruszyć temat.

Tak na szybko:
https://www.polskaszerokopasmowa.pl/arty...stawa.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości