Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zasięgiem telefonów kom.
08-01-2016, 01:19 PM,
RE: Problem z zasięgiem telefonów kom.
Ja też zauważyłem poprawę iPhone 4 -> iPhone 6.
Może to dzieki temu, że ten drugi ma lepszą antenę? Ten pierwszy był słynny z problemów z anteną ("uchwyt śmierci").
Poza tym iPhone 4 nie miał LTE, chociaż to chyba służy tylko do danych, a nie do przesyłania głosu. A może już działa technologia VoLTE (voice over LTE)?
Odpowiedz
08-01-2016, 01:38 PM,
W Polsce żaden z operatorów nie ma VoLTE i vowifi
Odpowiedz
08-01-2016, 01:48 PM,
vowifi zostało na razie przetestowane przez polkomtel
Odpowiedz
08-01-2016, 02:43 PM,
Jak już masz LTE to po Ci usługa oferowana przez operatora ? Są darmowe aplikacje, ostatnio w modzie te szyfrujące rozmowy. I może sie władza cmoknąć w pompon, nawet mając tą nowa ustawę o policji....Wink
Odpowiedz
08-01-2016, 02:54 PM,
(08-01-2016, 01:48 PM)chamberxx napisał(a): vowifi zostało na razie przetestowane przez polkomtel
No tak, ale komercyjnie jeszcze nie ma. WiFi Calling to nie jest VoWiFi. 

Cytat:apisane przez SEBOL76 - 6 minut(y) temu
Jak już masz LTE to po Ci usługa oferowana przez operatora ? Są darmowe aplikacje, ostatnio w modzie te szyfrujące rozmowy. I może sie władza cmoknąć w pompon, nawet mając tą nowa ustawę o policji....[Obrazek: wink.png]
Problem w tym że LTE kuleje, czasem coś złapie i wyciągam 20Mbps a czasem mam 1 Mbps i pingi po 200 ms. Potrzebny jest stabilny dostęp do internetu, w tej chwili tylko UPC.

Słaby zasięg telefonu to także problem z bateria. Telefon cały czas szuka sieci i nagle jak chcesz wyjść z domu to możesz mieć 20% Smile
Czasami pracuje z domu, wiec komórka jest wymagana, moja luba też potrzebuje telefon komórkowy. Można ustawić przekierowanie itp itd. i w przypadku gdy nie ma zasięgu to wszystkie połączenia będę miał kierowane do VoIP. 
Myślę że najlepszym rozwiązaniem na tą chwile jest FemtoCell, lub mikro repeater, ale to już więcej zabawy.
Odpowiedz
07-11-2016, 04:04 PM,
Pracuję w firmie produkującej sprzęt telekomunikacyjny i podsunąłem temat naszym radiowcom, sprawdzili i powiedzieli że obecne nadajniki pracują na maksymalnej mocy na jaką jest pozwolenie i jedynym wyjściem jest składanie reklamacji każdy do swojego operatora, jeśli wpłynie ich odpowiednio dużo to na pewno coś z tym zrobią. Teoretycznie mamy dość mocne stacje przy Aspekcie i przy skrzyżowaniu Sokratesa i Wólczyńskiej. Możliwe że stacja była planowana jak tutaj jeszcze nic nie było i czasem wystarczy obrócić trochę anteny aby przejście między sektorami było w innym miejscu ale to już nudne radiowe szczegóły :-)
Odpowiedz
07-11-2016, 05:10 PM,
Pracuje u jednego z operatorów, poruszałem temat zasięgu u mnie w firmie i faktycznie jest tak jak piszesz, nadajniki zostały postawione zgodnie z istniejąca zabudowa - czyli jak jeszcze w nie było naszych bloków. W przypadku kiedy są wymagane nakłady finansowe to nie da się nic zrobić Sad pozostają femtocellki, mikro repeatery albo poczekać na VoWifi - play już ma, lada chwila będą następni operatorzy.
Odpowiedz
07-11-2016, 05:16 PM,
Jeśli będzie dużo skarg to może się ktoś przyjrzy sprawie. U mnie nie mogli tego sprawdzić ale powiedzieli że jest prawdopodobieństwo że wystarczy lekko obrócić anteny ale najprawdopodobniej postawić nową stację gdzieś, na mikrocele jak w biurowcach nie ma niestety co liczyć, a to fajne bo zasięg jest nawet w garażu...
Odpowiedz
07-11-2016, 05:29 PM,
Mam taka femto u siebie w domu i działa jak należy. Co do obracania anten to już było robione
Odpowiedz
08-11-2016, 10:24 AM,
Nie mówię o prywatnych femto, to każdy na własny koszt może zamontować. U nas w biurowcu anteny są nawet w garażu i 2 piętra pod ziemią pełen zasięg :-) Fajnie było by mieć coś takiego w bloku ale to nie realne, za drogo kosztuje, chyba że mieszkał by u nas prezes t-mobile :-D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości