Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zasięgiem telefonów kom.
06-01-2016, 02:55 PM,
Problem z zasięgiem telefonów kom.
Posiadam telefon komórkowy i internet w sieci Orange i T-mobile, niestety zasięg jest mizerny, przy oknie mam ze dwie kreski na pięć możliwych z kolei gdy oddalam się od okna zasięg spada do zera. Sytuacja jest identyczna dla obu operatorów ponieważ O i T-M korzystają z tych samych nadajników. Pytanie czy także macie problem z innymi operatorami ?.
Odpowiedz
07-01-2016, 11:46 AM,
RE: Problem z zasięgiem telefonów kom.
Blok jest zbudowany jak bunkier(gęste zbrojenie), a nadajniki są daleko. Nie spodziewał bym się rewelacji u innych operatorów.
Odpowiedz
07-01-2016, 11:54 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016, 11:55 AM przez p_sokratesa13.)
Tak jak napisal jakub - to jest bunkier, wiec z zasiegiem faktycznie moze byc ciezko, szczegolnie jak ktoś mieszka niżej (przerabiałem to na poprzednim mieszkaniu mieszkając na parterze - telefonowanie przy oknie). Na sokratesa widzę, że mam trochę gorszy zasięg, ale w Plusie nawet dzisiaj rano mając telefon w kieszeni, nie będąc przy oknie, telefon zadzwonił, więc jest akceptowalnie.
Odpowiedz
07-01-2016, 12:14 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016, 12:16 PM przez KenyBDG.)
Czasami zdarzy się że telefon działa nawet na klatce, ba, ostatnio miałem taką sytuację że telefon zadzwonił będąc w piwnicy.
Mam nadzieje że kiedyś się to poprawi. Zapewne mieszkańcy pobliskich bloków będą mieli podobny problem. Nadajników jest mało dodatkowo są nisko a zabudowa jest coraz gęstsza. Tymczasowo zainstaluje sobie Femto-cell, niestety potrzebny jest do tego dostęp do internetu, na który czekam Smile.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, dostawienie reapetera, ale koszt takiej zabawki to około 2k złSad, no i antenę trzeba postawić na dachu. 

Mapa z nadajnikami: BTS MAP
Odpowiedz
08-01-2016, 10:45 AM,
Zależy jaki telefon. iPhone 4 miał duże problemy, używalny tylko przy oknie, iPhone 6 daje radę w większości przypadków. Obydwa powyższe zasięg zawsze miały, problemem bywa jakość rozmów. Femto-cell poprawia teraz zasięg dla połączeń Voice? Wydawało mi się że to dawało się dla konsumentów tylko żeby poprawić połączenia DATA. Repeatery są skuteczne ale nielegalne :-)
Odpowiedz
08-01-2016, 10:48 AM,
Femtocell poprawia zasięg voice + transmisja danych, mam coś takiego Alcatel-Lucent Home Cell 9361, niestety tylko 3G, transmisja do 8Mbps.
Jeśli chodzi o terminale to Galaxy S6 nie daje rady, na oknie i w samym mieszkaniu chodzi słabo, z kolei iPhone 6 radzi sobie lepiej.
Odpowiedz
08-01-2016, 12:11 PM,
Ale do tego trzeba jeszcze wykupić usługę u opa?
Odpowiedz
08-01-2016, 12:28 PM,
Niestety tak.
Odpowiedz
08-01-2016, 12:43 PM,
A to nie jest tak że jednak jakiś zasięg musi być? Kiedyś interesowałem się tym tematem i kolega który się tym zajmuje mówił mi że tam jest w środku karta sim i musi być łączność 2g dla synchronizacji zegara... Mówił, że montują to w miejscach gdzie nie ma pokrycia 3g a klient potrzebuje.
Odpowiedz
08-01-2016, 01:11 PM,
Femtocell podłączane jest do internetu, czyli, urządzenie poprzez vpn łączy się do sieci operatora w moim przypadku do Orange. Już niedługo większość operatorów uruchomi VoWiFi, dzięki czemu problem zasięgu zostanie w większości rozwiązany, trzeba będzie mieć telefon który wspiera VoWifi lub aplikacje.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości