Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozliczenie wody
14-03-2016, 10:54 AM,
RE: Rozliczenie wody
A w sumie już nie pamiętam, chyba rzeczywiście za wodę jest jakiś ryczałt typu 3m3, czy jakoś tam...
Odpowiedz
22-03-2016, 06:03 PM,
Hej. Mam pytanie. Czy wy też dostaliście rozliczenie wody i centralnego ogrzewania za rok 2015, w którym cena jednostki rozliczeniowej co wzrosła (w porównaniu z rokiem 2014) z 0,16 zł do 0,30 zł? Dopytuję się bo w zeszłym tygodniu wyjąłem ze skrzynki papier, z którego wynika, że mam niedopłatę za centralne ogrzewanie prawie 800 zł, choć zużyłem go tyle samo.
Odpowiedz
22-03-2016, 07:01 PM,
Ja tez mam dopłatę, więc pewnie mam taką samą stawkę. Pytanie jak było w planie budżetowym, który dostaliśmy od El-nierobów na początku roku ?
Może to jakiś wybieg, aby sciągnąć więcej kasy...
Odpowiedz
23-03-2016, 09:21 PM,
Ok. Ale czy tak dużą? Pytam konkretnie. To jest na druku z rozliczeniem.
Odpowiedz
23-03-2016, 09:31 PM,
Mam dużą
Odpowiedz
15-08-2016, 10:48 PM,
Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Co jakiś czas spisuje sobie stan liczników i zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie wskazanie zużycia zimnej wody jest takie same jak ciepłej. W poprzednim mieszkaniu zimnej wody zużywałem dwa razy więcej niż ciepłej. Trochę dziwna sytuacja, ponieważ nie zmieniałem swoich nawyków Smile. Oczywiście w toalecie spłukuje zimna wodą Smile
Odpowiedz
15-08-2016, 11:26 PM,
Ja zimnej zużyłem o 9 m3 więcej niż ciepłej, co się przekłada na jakieś 30% więcej. Fakt, że trochę wody zużyłem do podlewania w poprzednich sezonach, ale więcej niż 3 m3 raczej w trawę nie wlałem. Stąd aby dojść do różnicy 2:1 to raczej niemożliwe.
Niektóre wspólnoty podają rozliczenie wody w ten sposób, że podawana jest ilość całkowita wody + kwota za podgrzanie. Czyli jeżeli zużywasz ciepłej i zimnej tyle samo, na rozliczeniu byłoby: zimna woda 2x, podgrzanie 1x...
Odpowiedz
16-08-2016, 08:44 AM,
W drugim mieszkaniu mam taki fajny ficzerek dzięki któremu mogę przeglądać zużycie przez neta. W tej chwili wygląda to w następujący sposób (screen). Różnica jest niemal 2:1.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
16-08-2016, 09:25 AM,
Fajna rzecz, u nas teoretycznie też byłaby możliwa, bo mamy okablowanie na licznikach. Już nawet nie chodzi o tą informację, bo ja też mogę sobie codziennie spojrzeć na liczniki. Ale mając tak szczegółowe zestawienie dzień po dniu można fajne zestawienia robić, pobawić się w oszczędzanie wody, itd.
Coś takiego też ma być w przyszłości przy prądzie, tzw. inteligentny licznik...
Odpowiedz
16-08-2016, 09:31 AM,
A co do tej różnicy zimna-ciepła, to może obecnie masz bardziej ekologiczną zmywarkę, pralkę lub spłuczkę. Albo inna jest temperatura ciepłej wody, więc w zależności od tego idzie mniej lub więcej zimnej wody...
U nas niestety woda nie należy do najcieplejszych, co oznacza iż mniej idzie wody zimnej pod prysznicem, itd. Co by wyjaśniało sprawę.
Ja przez to mam słabe ciśnienie, bo mam termostat na prysznicu, różnicy więc w temperaturze nie widzę, ale widzę w ćiśnieniu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości