Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sokratesa na niechlubnym pierwszym miejscu :(
17-09-2015, 01:17 PM,
RE: Sokratesa na niechlubnym pierwszym miejscu :(
Niezależnie od sposobu zmniejszenia ilości jezdni, pomysł jest dobry. Szczególnie że Przy Agorze, Wółczyńska, oraz częściowo Conrada mają po jednym pasie w każdą stronę.
Odpowiedz
18-09-2015, 08:34 AM,
A czy nie wydaje się wam że gdy samochody będą stały na prawym pasie to również będzie ograniczona widoczność przy wyjeździe z osiedla i efekt będzie taki sam jak po zrobieniu zatoki z miejscami parkingowymi, którą trzeba było między innymi z tego powodu zlikwidować?
Odpowiedz
18-09-2015, 08:44 AM,
Coś za coś. Rozwiązań jest kilka. Jak byłby jeden pas to samochody by tak nie gnały i łatwiej byłoby wyjechać. Moje inne pomysły które wysłałem do UM to oczywiście światła, fotoradar, ścieżka rowerowa przeniesiona na jezdnię i wtedy jeden pas dla samochodów i progi zwalniające przed przejściami dla pieszych. Zobaczymy co odpiszą. Napisałem do UM bo tam znam gościa od projektów obywatelskich ale oczywiście dalej pójdziemy z tym do zdm-u.
Odpowiedz
18-09-2015, 01:19 PM,
Parkowanie na prawym pasie trzeba by na pewno w pewnych miejscach regulować. Nie chodzi o to, żeby samochody stały od Kasprowicza aż do Wólczyńskiej na całym pasie. Wystarczyłoby umożliwić parkowanie na kilku krótkich odcinkach i myślę, że już ruch byłby spokojniejszy.
Odpowiedz
18-09-2015, 01:30 PM,
Pełna zgoda
Odpowiedz
18-09-2015, 01:58 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2015, 08:47 AM przez amodrak.)
Oczywiście można wymalować pasy gdzie parkowanie jest dozwolone a gdzie już nie, ale nawet jeżeli miejsca parkingowe będą się kończyły te naście metrów od naszego wyjazdu to założę się, że i tak ludzie będą parkowali wzdłuż całego frontu naszego osiedla w każdym wolnym miejscu. Mieszkań jest dużo, a miejsc parkingowych niestety brakuje, więc jeżeli tylko pojawi się choć cień możliwości to samochody będą tam stały. Niby można by ich zniechęcać wlepiając mandaty, ale obawiam się że i tak ciągle ktoś będzie tam stawał, bo np przyjechał tylko na chwilę do lokalu usługowego, ale widoczność będzie i tak ograniczona przez jakiś czas.

Przykład takiego rozwiązania jest całkiem niedaleko nas na ulicy Przy Agorze w okolicach budynku gdzie jest np Biedronka i siłownia Calypso. Samochody parkują zarówno w miejscach wyznaczonych jak i poza nimi.

Ratować sytuację mógłby brak miejsc postojowych wzdłuż sąsiedniej inwestycji przy Sokratesa 11. Wtedy dało by się wyjechać praktycznie bezkolizyjnie na "wyłączony z ruchu" pas osłonięty samochodami parkującymi z lewej strony...ale czy na pewno wzdłuż S11 nie będą stały samochody? Szczerze wątpię, a wtedy będziemy musieli wyjeżdżać bezpośrednio na lewy pas jezdni bez dobrej widoczności...

Przy wspomnianym wcześniej budynku jest właśnie taki wyjazd, tylko tam jest wolny pas z prawej strony z powodu miejsc parkingowych usytuowanych prostopadle w zatoce.
Odpowiedz
20-09-2015, 07:12 PM,
Drogi przedmówco. Tu chodzi przede wszystkim o to, żeby moją żonę z wózkiem i setki moich vis a vis, nie zgarnął rozpędzony dzieciak jadący ponad 100km/h wewnętrzym pasem, podczas gdy przepuszcza ją kierowca jadący pasem prawym. Druga rzecz, że jak już będzie jeden pas to samochody będą jeździć wolniej, więc wyjechać będzie łatwiej. A organizację ruchu na pewno damy radę ogarnąć. Swoją drogą dobry pomysł z tym pasem do wyjazdu. Mi zależy najbardziej na bezpieczeństwie pieszych, jak chcesz innego rozwiązania to lobbuj w zdmie za światłami. Dla mnie każdy wariant spowalniający ruch jest dobry.
Odpowiedz
20-09-2015, 07:16 PM,
A to że ktoś będzie parkował na zebrze to sprawa absolutnie nieistotna. Takie sytuacje zawsze będą się zdarzać tam gdzie jest parkowanie równoległe. Kilka razy przejedzie się straż miejska i po sprawie. Przed naszym zjazdem damy pas do skrętu w prawo a przt wyjeździe pas do wyjazdu. Mam nadzieję, bo na razie to pieśń przyszłosci...
Odpowiedz
21-09-2015, 09:07 AM,
Ja opisywałem jedynie organizację ruchu bezpośrednio przy naszym wyjeździe z osiedla. Nic nie wspominałem o przejściu dla pieszych, które jest usytuowane aż za S11 na wysokości Forda. Ale swoją drogą samochody zaparkowane wzdłuż S11 też mogłyby ograniczać widoczność przy przejściu dla pieszych.

Puki co nie lobbuje za żadnym rozwiązaniem, po prostu zwracam uwagę na zagrożenia jakie może stanowić wprowadzenie parkowania na prawym pasie jezdni. Żeby się znowu nie okazało, że pochopnie wprowadzone udogodnienia w postaci miejsc parkingowych po raz kolejny trzeba będzie likwidować.
Odpowiedz
21-09-2015, 04:41 PM,
Sokratesa na niechlubnym pierwszym miejscu :(

Ja to widzę mniej więcej tak.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości