Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile płacicie za prąd?
14-07-2015, 08:51 PM,
RE: Ile płacicie za prąd?
Dostałem ofertę od firmy konkurencyjnej i wcale to tak kolorowo nie wygląda. Rzeczywiście w 2015 roku oferują stawki poniżej kosztów, moim zdaniem dokładają do biznesu, po czym w 2016, 2017 i 2018 ceny są wyższe niż obecnie w RWE. Nie wiem co prawda jakie RWE będzie miało stawki w następnym roku, ale wcale to tak kolorowo nie wygląda, póki co. Jak zrobię dokładną analizę i porównam kilka firm, napiszę...
Odpowiedz
14-07-2015, 10:13 PM,
Cześć,

tak - od niedawna można spokojnie zmieniać firmy świadczące usługę prądu.

Zmiany są w miarę proste i robi cała papierokologię konkurencja. Coś jak ze zmianą operatora komórkowego.

Z tego co wiem to mamy zawsze dwóch dostawców - dystrybucję i obrót jakby i tej jednej nie zmienimy nigdy bo kable położył RWE ale tą drugą tak. Wprowadzono jednak ułatwienie, że mimo zmiany fakturę nadal będzie pokazywać jedna firma.

NA rynku zaroiło się od nowych firm, jak np giełdowy DUON, ale wszędzie są kruczki.

Z moich obserwacji to znalazłem info że RWE zawsze bierze opłatę co dwa miesiące zwaną jakąs tam, za 5 pln. Wielu z konkurentów tego nie robi i dzięki temu minimum 5 pln miesięcznie, bez zmiany stawek, jest taniej w skali roku o 30 pln. To jednak mało i nikomu nie chce się zmieniac dla 30 pln rocznie dostawcy.

Wiemy jednak że są firmy które już jednak podchodza do tego sensowniej i dają parę groszy taniej na KwH i wtedy jest różnica.

Ale są kruczki
1. W rym roku taniej- czy za jeden rok taniej, a w kolejnych drożej (co prawda RWe nie mówi że będize drożej ale URE (urząd regulujący energetykę) mówi że ceny do 2020 pójdą o 40% w górę!)
2. Inne

Nie liczcie na oszczędności rzędu 1000 pln rocznie. To prosty biznes mało marżowy.

Jednak ja skoro mam 481 kwh na dwa miesiące prognoz (240 miesięcznie kwh) to już z te 10 pln miesięcznie będę miał taniej.

Też się muszę rozeznac.

Od razu powiem że nasze umowy w RWE są najczęściej.....jednomiesięczne tzn zawarte n czas nieokreślony i można je zrywać po miesiącu, a nie jak kablówkę na 24 miesiące czy internet.
Odpowiedz
14-07-2015, 10:17 PM,
Acha
nie bez kozery ceny akcji Duon ruszyły na GPW
http://stooq.pl/q/?s=duo&c=3y&t=c&a=ln&b=0
Odpowiedz
14-07-2015, 10:29 PM,
Strona urzędu (URE) o zmianie sprzedawcy
http://www.maszwybor.ure.gov.pl/
Odpowiedz
15-07-2015, 07:10 PM,
Ta miesięczna opłata się nazywa opłata handlowa. Może być miesięczna, półroczna lub roczna. Roczna jest najtańsza, ale rozliczenie jest wtedy raz na rok. Swoją drogą miały być te inteligentne liczniki, pokazujące pobór mocy online, a tu dalej jak za króla Ćwieczka, facet chodzi po korytarzach i spisuje...Sad
Odpowiedz
15-07-2015, 07:17 PM,
Dla mnie największy niepokój budzi wiarygodność tych sprzedawców. Najtaniej na kalkulatorze wychodzi Eniga Edward Zdrojek. Na marginesie trzeba mieć odwagę aby prowadzić taką firmę jako działalność gospodarczą. Odpowiedzialność całym majątkiem. No chyba, że gość nic nie ma. No i tu jest problem. Dostałem papiery, ofertę, umowy, pełnomocnictwo, wszystko fachowo przygotowane. A co jak facet przestanie moją kasę przekazywać dalej, czyli do dystrybucji, itd. Po roku odetną mi prąd, bo się okaże, że nie płacę, a facet z kasą klientów zniknie. Już były takie przypadki. Muszę to przemyśleć...
Odpowiedz
15-07-2015, 07:48 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2015, 07:50 PM przez Marek.)
SEBOL Smile jeżeli myślisz że w spółce z o o nie ryzykujesz całym majątkiem to jesteś w błędzie. Prowadzę już kilka dobrych lat działalność. Ryzyko jest dokładnie takie samo. Ale to temat na dłuższa rozmowę. Niestety zapisy a rzeczywistość to zupełnie dwie różne rzeczy. W teorii faktycznie tak jest Wink ale tylko w teorii.
Odpowiedz
15-07-2015, 08:37 PM,
@Marek

Dzięki za uświadomienie. Jako osoba prowadząca działalność od ponad 8 lat + udziałowiec w dwóch spółkach kapitałowych + przyszły magister prawa coś na ten temat wiem, ale oczywiście z chęcią się dowiem czegoś nowego...Wink
Odpowiedz
16-07-2015, 10:21 AM,
i naprawdę uważasz że ryzyko przy spółce z o o w rzeczywistości opiera się jedynie na kapitale zakładowym? Smile
Odpowiedz
16-07-2015, 10:50 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2015, 10:52 AM przez SEBOL76.)
Nie tylko, w grę wchodzi również cały majątek spółki. Bardziej w spółkach kapitałowych ryzykuje Zarząd, bo w niektórych przypadkach nawet majątkiem osobistym.
W przypadku działalności wierzyciele mogą się zaspokoić z majątku osobistego osoby prowadzącej działalność bo nie ma podziału na majątek działalności a majątek osobisty. Ja np. w życiu nie podpisał bym umowy z sektorze publicznym na działalność. Bo jakby doszło do kar, to bym został bez mieszkania, pieniędzy, samochodu, całego swojego majątku, a bardzo lubię swoje mieszkanie...Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości