Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile płacicie za prąd?
13-07-2015, 03:58 PM,
Ile płacicie za prąd?
Cześć,

ciekaw jestem ile płacicie za prąd i jakie zużycie jest normalne.

Moja trzyosobowa rodzina (w tym dziecko) zużywa wg RWE 481 kWh na dwa miesiące czyli 240,5 kWh miesięcznie .
Prognoza za czerwiec lipiec 2015.

Prognozowy mowią orachunku 297 pln raz na dwa miesiące. Wydaje mi sie to sporo bo to 150 pln miesięcznie.

Fakt faktem posiadam dwa telewizory, czajnik i eksperes do kawy na prąd czy np płytę indukcyjną z tzw boosterem (przyspieszaczem) ciepła.

Posiadam standardową taryfę G11, całodobową.

Na marginesie - czy ktoś szukał innej firmy w zakresie prądu i ma sprawdzonego dostawcę?

hej,
Piotr
Odpowiedz
13-07-2015, 05:20 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015, 05:23 PM przez SEBOL76.)
RE: Ile płacicie za prąd?
Ja dostaję prognozy na 181 kWh miesięcznie, ale wykres zużycia z ostatnich miesięcy (do maja) pokazuje, iż zużywam koło 280 kWh miesięcznie. Oczywiście w miesiącach do maja zużywa się więcej niż w lato, gdyż wcześniej się robi ciemno. Stąd może prognoza ten spadek już uwzględnia...
Tyle, że u mnie są cztery osoby, trzy telewizory a reszta jak u każdego. Stąd wydaje mi się, że dużo zużywasz...
Teraz pewnie zużycie podskoczy, bo założyłem klimę 3.5 kW, a ta potrafi trochę prądu skonsumować...Wink
Odpowiedz
13-07-2015, 05:24 PM,
Mam tą samą taryfę, natomiast zastanawiam się nad nocną, dostałem ostatnio od RWE jakąś propozycję. Na razie innych dostawców nie szukałem...
Odpowiedz
13-07-2015, 06:41 PM,
Ja zużywam około 140kWh miesięcznie, ale są tylko dwie osoby, jeden telewizor, którego często nie używam. Operatora nie zmieniałem ceny rozkładają się mniej więcej tak:
http://www.cenapradu.strefa.pl/
Ja postanowiłem obnizyć rachunki przez ustalenie okresu rozliczeniowego na 12 miesięcy (kontroler odczytuje wartość zużytej energii raz w roku). Nie pamiętam jaka była tam różnica, ale stwierdziłęm, że i tak nie ma to znaczenia.
Sugeruje obserwować zużycie - robić odczyt co miesiąc i wpisywać na stronie RWE. Jeśli prognoza jest mocno przesadzona można pisać wniosek o zmianę prognozy.
Odpowiedz
13-07-2015, 10:06 PM,
Hej, my prognozę mamy 325 kWh / 2 miesiące, czyli ok. 162,50 kWh miesięcznie, ale faktycznie zużycie mamy raczej większe (200-270 kWh w zależności od miesiąca).
4-osobowa rodzina, bez telewizora, lodówka, zmywarka (1-2x dziennie), pralka (pewnie 4x/tydzień), płyta elektryczna "zwykła"
Odpowiedz
14-07-2015, 10:27 AM,
Fajnie Piotr, że zainicjowałeś tą dyskusję. Poszukałem w necie, polecam kalkulator jak poniżej:

http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure...r_html.php

Przy moich parametrach zużycia wyszło, że RWE ładuje mnie w du... na 765 zł w skali roku. To nie są małe pieniądze, stąd już dzisiaj wysłałem zapytanie do jednego z najtańszych operatorów o ofertę.

Fajna rzecz, że od 2014 można podpisać umowę łączną na energię i dystrybucję, co powoduje, że nie musisz się bujać z dwoma fakturami i dostawcami...Smile
Odpowiedz
14-07-2015, 03:18 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2015, 03:23 PM przez m3rkury.)
Zaintrygowaliście mnie Smile Mi wylicza 900 zł/rok, czyli aż 75 zł miesięcznie. Ciekawy jestem, czy faktycznie tak jest. Przykładowo tutaj w komentarzu jest, że te wyliczenia potrafią być błędne (http://jakoszczedzacpieniadze.pl/co-odda...ent-206703)
Czy ktoś przerabiał ten temat? Jestem bardzo zainteresowany.
Odpowiedz
14-07-2015, 03:36 PM,
czyli zostawic RWE na rzecz ?
Odpowiedz
14-07-2015, 03:36 PM,
Jak to przerobię, czyli zapoznam się z oferta oraz kruczkami z umowy dam znać...Smile
Odpowiedz
14-07-2015, 03:37 PM,
Na rzecz firmy konkurencyjnej, do wyboru...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości