Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odbiory etap IIA
20-10-2015, 12:02 PM,
RE: odbiory etap IIA
i wtedy przez te 30 dni nadal trzeba czekac na klucze czy pozwalają już wejśc i zacząc wykańczać?
Odpowiedz
20-10-2015, 01:17 PM,
Czy sami odbieraliscie mieszkanie czy mieliscie ze soba jakiegos specjaliste ? Smile
Odpowiedz
20-10-2015, 01:31 PM,
Najlepiej wziąć gościa, który potem Ci będzie wykańczał mieszkanie...
Odpowiedz
20-10-2015, 02:16 PM,
dzieki Wink
Odpowiedz
20-10-2015, 03:09 PM,
Ja już jestem po Smile
Na odbiór zaprosiłem znajomego mamy z pracy który jest inspektorem technicznym (lub coś w tym stylu). Zabrał ze sobą zestaw narzędzi - poziomice, kątowniki, mloteczki gumowe do pukania w ściany i inne. Ogólnie bardzo pochwalił, geometria mieszkania bardzo prawidłowa, wszędzie kąty zachowane, ściany i podłoga proste. U mnie nie było praktycznie żadnych usterek poza dziurą w uszczelce wewnętrznej okna oraz maskownica zawiasu przy oknie jakoś odpadała i przez nią się ciężko otwierało okno. Brak zarysowań na szybach ani parapecie (na parapecie były mikro-ryski, wręcz niewidoczne, ale człowiek którego zabrałem ze sobą powiedział że to normalka i jest specjalny wosk, który to wypełnia i nic nie widać). Stan liczników spisany, głowice do grzejników oficjalnie przyczepione, całość czeka na odbiór klucza w przyszłym tygodniu Smile

UWAGA
Od przyszłego tygodnia biuro sprzedaży będzie w innym miejscu. Będzie to jeden z lokali od ulicy Sokratesa. (tam gdzie stoi stara budka po trafostacji - pytałem o nią, mówią że rozbiorą, ale bez podania terminu).
Odpowiedz
21-10-2015, 02:53 PM,
Czy u was też kanalizacja jest tylko zbiorcza? 1 do geberitu w łazience i jeden (niewiadomo do czego) w kuchni?

nie ma oddzielnych doprowadzeń do umywalki, wanny etc?
Odpowiedz
21-10-2015, 05:06 PM,
@Marek, niestety też mam podobnie. Jedno 'małe' ujście w kuchni (zlew + zmywarka), a w łazience jedno 'duże' (WC) i jedno małe (reszta). Tylko że umieszczone są one obok siebie i trzeba będzie samemu je doprowadzić bliżej umywalki i wanny. Problem był już poruszany, i chyba jest tak u wszystkichSad

Pytanie: co z tym dalej zrobić? Ponoć kucie w wylewce i w ścianach (szczególnie między lokalowych) wiąże się z utratą gwarancji? Ktoś ma z tym już jakieś doświadczenia?
Odpowiedz
21-10-2015, 05:30 PM,
to u ciebie chociaż są dwa w łazience Smile u mnie tylko jedno przy WC :/
a w kuchni w ogóle nie wiadomo do czego bo jest ustawione od zmywarki jakieś 2 metry blisko drzwi wejsciowych - zupełnie bez głowy
Odpowiedz
22-10-2015, 11:18 AM,
Pytanie do osób po odbiorach: czy jak zgłaszacie jakieś poprawki to rzeczywiście musicie czekac 2 tyg na klucze? czy mozecie równolegle wprowadzic juz swoją ekipę i zacząć coś robić?
Odpowiedz
22-10-2015, 11:30 AM,
Ja zgłosiłem te dwie rzeczy o których pisałem wyżej, i wydaje mi się, że nie wpłynęło to na ostateczny termin odbioru kluczy.
Może dlatego, ze to były jakieś błahostki, w końcu wymiana uszczelki i maskownicy do zawiasu to chyba nic skomplikowanego :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości