Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odbiory etap IIA
14-09-2015, 05:01 PM,
RE: odbiory etap IIA
Jeżeli grozi powinno to być zapisane w umowie....
Odpowiedz
15-09-2015, 07:54 AM,
rozumiem ze na sama pieczatke juz teraz wiedza ze beda az 30 dni czekac do polowy pazdziernika?
Odpowiedz
15-09-2015, 05:08 PM,
Może zakładają najczarniejszy scenariusz Wink Niestety nie wiem z czego wynikają te obliczenia. W każdym razie budynek wygląda na gotowy już od jakiegoś czasu, a te formalności sie tak ciągną. Termin osteteczny zapisany w umowie jest chyba do końca grudnia?
Odpowiedz
15-09-2015, 06:39 PM,
tak wlasnie...do grudnia
Odpowiedz
17-10-2015, 10:22 AM,
(02-09-2015, 10:02 AM)sokrates napisał(a): Wszystkim przyszłym właścicielom mieszkań z etapu II polecam sprawdzić poprawność osadzenia okien.
U mnie nie jest z tym najlepiej. Może nie jest tak, że wiatr hula, ale zimą czuć w pewnych miejscach jak przez pewne szczeliny wiej zimne powietrze. Zgłosiłem sprawę do zarządcy, po kilku mailowych przepychankach w końcu przekazali sprawę do dewelopera. Generalny wykonawca dokonał ostatnio jakichś napraw z zewnątrz, ale nie widzę poprawy.
Najlepiej by było skuć tynki wokół okien, zdjąć parapety, wszystko sprawdzić i naprawić. Tylko, że to się wiąże z niezłym bałaganem w mieszkaniu...

Warto wykonać badanie termowizyjne (koszt około 300-400zł). Trzeba to robić w sezonie zimowym kiedy różnica temperatur powietrza w budynku i powietrza zewnętrznego będzie odpowiednia ( > 15 st. C). Jeśli komuś się nie spieszy z wykończeniem mieszkania to warto poczekać na zimię, zlecić takie badanie i w razie nieprawidłowości zgłosić do dewelopera. 

Polecam także sprawdzić czy przez gniazdka elektryczne, które są na ścianach zewnętrznych nie wieje powietrze :-)

Mała aktualizacja. Dwa tygodnie temu odwiedzili mnie panowie z Hochtief. Wspólnie ustaliliśmy, że zdejmą parapety wewnętrze w obydwu sypialniach i sprawdzimy skąd dokładnie wieje powietrze. Po zdjęciu parapetów i przyłożeniu ręki czuć było jak w kilku miejscach wieje. Pamiętam, że jedno z nich to łączenie pustaków. 
Wszystkie szczeliny zostały uzupełnione pianką montażową (ta jaśniejsza na załączonym zdjęciu). Parapety ponownie obsadzono i jest dobrze.
Chociaż nie jest idealnie, bo jest jeszcze kwestia szczeliny w miejscu gdzie łączą się skrzydła okien. Pisałem o tym tutaj.

Oczywiście wszystkie prace panowie wykonywali w ramach gwarancji.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
19-10-2015, 01:23 PM,
i jak odbiory ? Smile
Odpowiedz
20-10-2015, 08:48 AM,
u mnie spoko Smile wszystko proste, żadnych rys, jedynie okno balkonowe do regulacji
Odpowiedz
20-10-2015, 10:31 AM,
no to git Smile
Odpowiedz
20-10-2015, 11:03 AM,
Czy potem mają 2 tygodnie na poprawki? niezależnie czy zglosiłes tylko regulacje okna czy np kilka krzywych ścian?
Odpowiedz
20-10-2015, 11:17 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2015, 11:18 AM przez chamberxx.)
to zalezy

14dni:
jesli sa to porawki do wykonania przez budowlancow , np: sciany, przyszlifowanie, poprawa odplywow, itp...

max 30dni:
wszystko to co nei zalezy od budowlancow, np peknieta szyba, parapet, rysy, drzwi, itp...
(tutaj sa zdani na firmy zewnetrzne)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości