Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odbiory etap IIA
13-07-2015, 12:18 PM,
RE: odbiory etap IIA
a ze sa wakacje, to bedzie trwalo i trwalo....Sad
oby nie za dlugo
Odpowiedz
02-09-2015, 10:02 AM,
Wszystkim przyszłym właścicielom mieszkań z etapu II polecam sprawdzić poprawność osadzenia okien.
U mnie nie jest z tym najlepiej. Może nie jest tak, że wiatr hula, ale zimą czuć w pewnych miejscach jak przez pewne szczeliny wiej zimne powietrze. Zgłosiłem sprawę do zarządcy, po kilku mailowych przepychankach w końcu przekazali sprawę do dewelopera. Generalny wykonawca dokonał ostatnio jakichś napraw z zewnątrz, ale nie widzę poprawy.
Najlepiej by było skuć tynki wokół okien, zdjąć parapety, wszystko sprawdzić i naprawić. Tylko, że to się wiąże z niezłym bałaganem w mieszkaniu...

Warto wykonać badanie termowizyjne (koszt około 300-400zł). Trzeba to robić w sezonie zimowym kiedy różnica temperatur powietrza w budynku i powietrza zewnętrznego będzie odpowiednia ( > 15 st. C). Jeśli komuś się nie spieszy z wykończeniem mieszkania to warto poczekać na zimię, zlecić takie badanie i w razie nieprawidłowości zgłosić do dewelopera. 

Polecam także sprawdzić czy przez gniazdka elektryczne, które są na ścianach zewnętrznych nie wieje powietrze :-)
Odpowiedz
02-09-2015, 10:07 AM,
dobrze ze nie trzeba sprawdzac fundamentow Smile
jakos coraz mniej sie przekonuje do tej inwestycji ...tyle ze juz po ptokach - mieszkanie kupilem Smile
Odpowiedz
02-09-2015, 10:21 AM,
chamberxx, ja bym się tak nie zniechęcał, dlatego że każda inwestycja ma swoje minusy.
Założę się, że wszędzie są jakieś problemy z oknami, gniazdkami, prostymi ścianami, pęknięciami itd. Po prostu jak nie jesteś z daną inwestycją blisko (nie kupujesz w niej mieszkania), to takie informacje Cię omijają, że ktoś miał z czymś problem. Tak mi się wydaje :D
Odpowiedz
02-09-2015, 10:28 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2015, 10:28 AM przez SEBOL76.)
U mnie np. mieszkanie jest bardzo szczelne. Aż byłem zdziwiony w zimie, że przy takiej ilości okien, jest w mieszkaniu tak ciepło, a kaloryfery na 2...Smile
Ale może u mnie się poszczęściło...w sensie panowie użyli pianki montażowej przy montażu okien...Wink
Odpowiedz
03-09-2015, 07:30 AM,
(02-09-2015, 10:07 AM)chamberxx napisał(a): dobrze ze nie trzeba sprawdzac fundamentow Smile
jakos coraz mniej sie przekonuje do tej inwestycji ...tyle ze juz po ptokach - mieszkanie kupilem Smile

chamberxx, głowa do góry Smile Nie jesteś sam w tej niedoli  Smile A na serio, to tak jak napisał SEBOL76 każda inwestycja ma swoje minusy. Wydaje mi się, że u nas jest całkiem przyzwoicie.

Z wykryciem "nieszczelności okien" to wyszło przypadkiem. Gdyby nie to, że nie mam w mieszkaniu zasłon oraz że w jednej sypialni łóżko stoi przy samym oknie nigdy bym nie zwrócił uwagi na to, że coś mi delikatnie wieje Smile Później swoimi sposobami poszukiwałem miejsca przez które wieje - udało się Smile, a na koniec zleciłem badanie termowizyjne.

Moim zdaniem warto sprawdzić poprawność osadzenia okien, bo łatwiej jest dokonać ewentualnej naprawy, gdy mieszkanie jest niewykończone, niż po jego wykończeniu. 

Poza tym kupiłeś mieszkanie za kilkaset tysięcy złotych i masz prawo wymagać, żeby było dobrze zrobione Smile Braki w ciągłości izolacji termicznej to ewidentna wada. A jak pokażesz raport z badania termowizyjnego to deweloper Cię nie zignoruje Smile
Odpowiedz
03-09-2015, 10:13 AM,
Jak nadejdzie ten DDay - odbior to zobacze.
Mama nadzieje ze sie szybko ogarna, bo na razie to marnie wyglada.
Odpowiedz
14-09-2015, 09:44 AM,
Świeże info: klucze będą w listopadzie Sad. Developer czeka na inspekcje z PINB'u (chyba tak się nazywa ten urząd Wink ), po uzyskaniu "pieczątki" trzeba czekać miesiąc aż się decyzja uprawomocni. Przez ten miesiac będa trwały odbiory i developer będzie wprowadzał poprawki. Spodziewają się tej pieczątki w połowie października... także termin odbiorów się oddala....
Odpowiedz
14-09-2015, 11:05 AM,
masakra.... :/
Odpowiedz
14-09-2015, 04:57 PM,
A czy developerowi coś grozi jeśli przekroczy termin oddania kluczy jaki jest zapisany w umowie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości