Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinie o inwestycji
29-04-2015, 09:59 PM,
Opinie o inwestycji
Witam wszystkich,
zastanawiam się nad zakupem mieszkania w etapie II A i mam związku z tym kilka pytań. Jak Państwo oceniają inwestycję, czy jest 'porządnie' wybudowana, czy nic nie przecieka itp. Czy przede wszystkim mieszkania są ciche, czy nie słuchać tv sąsiada albo prysznica? Ogólnie, jakie są Państwa wrażenia. Będę wdzięczna o każdą odpowiedź.

Pozdrawiam
Odpowiedz
30-04-2015, 09:39 AM,
RE: Opinie o inwestycji
Odpowiadam w swoim imieniu, bo jak to w Polsce opinie są podzielone.

Jakość jest wysoka, przynajmniej w etapie I. Specjalnych zastrzeżeń nie mam, mieszkam już ponad rok i na razie nie zgłaszałem żadnych usterek.
Mieszkanie jest ciche, sąsiadów nie słyszę, nic mi nie przecieka. Niektórzy narzekają, iż czują zapachy z kuchni sąsiadów, ale u mnie to zjawisko nie występuje.
Generalnie jestem zadowolony...
Odpowiedz
30-04-2015, 10:03 AM,
a garaż prawie nie przecieka

gorka smieciowa tez nie smierdzi

zarzadca wzorowy...
Odpowiedz
30-04-2015, 10:35 AM,
(30-04-2015, 10:03 AM)PiotrSokratesa napisał(a): a garaż prawie nie przecieka

gorka smieciowa tez nie smierdzi

zarzadca wzorowy...

Czy to było ironiczne? Wink Jak właśnie jest z tą górką, czuć coś latem?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
30-04-2015, 12:57 PM,
@gosiekg
To efekt szklanki...Wink

Co do górki, to po wyborach przestała śmierdzieć, coś tam mieli zrobić, widocznie zadziałało, mam nadzieję, iż to stan permanentny...
Co do Zarządcy, to w sumie nasz problem, może Wy będziecie mieć lepszego...
Garaż rzeczywiście czasami podcieka, ale jest to naprawiane na bieżąco, poza jedną kwestią, ale to za długo by pisać. Nie jestem budowlańcem, ale z tego co się orientują, takie podcieki się zdarzają, po prostu nie ma betonu szczelnego na 100%. (Może jest, ale pewnie kosztowałby strasznie dużo).
Na marginesie w tunelu metra również podcieka, jest to naprawiane na bieżąco i jest to norma dla tego typu inwestycji. W kanale La Manche też cieknie...
Odpowiedz
30-04-2015, 01:02 PM,
Ostatnio wyczytałem na forum Marvipolu (Inwestycja Bielany Residence), iż u nich ściany w garażu są zielone.
Oznacza to, iż po pierwsze skopana jest wentylacja, a po drugie to efekt nie podciekania, ale przesiąkania ścian. Nie jestem budowlańcem, ale wygląda to poważnie...
Odpowiedz
02-05-2015, 09:44 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2015, 10:01 AM przez PiotrSokratesa.)
SEbol76

Skoro nie jestes budowlańcem to się nie wypowiadaj. Ja tego też nie wiem. Belfort w raporcie napisał
Dwie hipotezy:
1. rozszczelnienie hipodrenów (?)
2. z gleby się sączy bo pęknięcie.

Nie wiem co to jest ale woda była.

Co do górki to mniej śmierdzi ale śmierdzi nadal.

Zalecam czytać na bieżąco Czyste Radiowo
http://czysteradiowo.pl/ np http://czysteradiowo.pl/2015/04/30/kpia-...ge-pytaja/

Co do inwestycji:
1. Developer marketingowo oszukał ludzi - nie ma klubu mieszkańców bo w jego miejscu jest salon sprzedaży developera i nie wiadomo co tam będzie. Developer chce to sprzedać - może sklep? Mi mówiono że będzie klub. Developer wspominał o lokalach a teraz w 2b będą biura na parterze

2. Developer marketingowo oszukał ludzi mówiąc o schodkach i skrócie do metra. Doskonale wiedział jaka jest sytuacja. Schodków do dzisiaj nie ma. Stworzył furtki pod fikcyjne przejścia

3. Wentylacja jest skopana chyba w wybranych pionach - wiele osób się skarży na zapachy w kuchni. Mi się poprawiło po domontowaniu dodatkowego zabezpieczenia w rurze odprowadzającej zapachy z kuchni (okap). Developer ściemniał że to wina zdjęcia kratki w kuchni co nie jest prawdą bo u mnie kratka jest.

4. Regularnie psuje się szlaban i brama do garażu

5. Drzwi w klatkach schodowych zbyt ciężkie do otwarcia przez zwykła osobę a szczególnie dzieci. W wielu klatkach drzwi na klatkach są otwarte non stop - nóżka. Osoby z parteru jednak narzekają bo fala powietrza przy zamykaniu głównych drzwi powoduje huk czy inne problemy.

6. Windy zbyt ziemne - bardziej widać bród na podłodze.

7. Zarządca - jest nienajlepszy a developer umył ręce na głosowaniu (więc Wam też nie pomoże)

8. Balkony - na zebraniu wspólnoty wypowiadał się budowlaniec i twierdził że masowo będą rdzewieć balkony (te rynienki) i niektórzy to już mają bo czegoś tam nie dali

9. Wywietrzniki na oknach - głupota ale chyba takie standardy (w 2a i b ma ich nie byc)

10. UWaga - rury w łazienkach - nie schowane tylko idą po podłodze (pod ścianą). Oczywiście jak ruszysz (przebudowa) to oficjalnie tracisz gwarancje. To samo w kuchni . Rury nie idą w ścianach tylko na ścianach...

11. Drzwi w mieszkaniu - zamontowano u nas felerne drzwi dierre z 2012 roku - każdy się może włamać bo na mieście są do dostania klucze które je otwierają - złamano kod drzwi (system). Koszt nowego zamka 700 pln. Developer umył ręce.

12. Brak miejsc parkingowych dla gości na terenie wspólnoty i brak normalnego patio - tutaj parkują samochody

13. Mikro plac zabaw. Wręcz piaskownica dla kota. I to na 600 mieszkań (!)

14. W naszej ocenie źle zamontowane windy - co powoduje porysowania powłoki

15. Wspomniane zalanie garażu

16. Ścianki mają 8 czy 10 centrymetrów grubości (ale chyba wiekszosc tak ma) - jakies bloczki gipsowe. Sąsiadów az tak nie słychać ale ja słysze. Moja sypialnia (mam 3 pokojowe), sąsiaduje z sąsiadki salonem (2 pokojowe, jednostronne) co powoduje że jak u niej jest b.glosno - muzyka, tv to słyszę.

17. Balkony - są za blisko - moje okno z sypialni graniczy (dosłownie 5 centrymetrów) z balkonem sąsiadki - z jej balkonu widać moją sypialnię.

18. Okolica - brak parku w okolicy - biegam na wawrzyszew, albo rowerem lindego czy bielański. Ale nie ma w okolicy.

wszystkie place zabaw, szkoły itd, po drugiej stronie BARDZO ruchliwej sokratesa.
Brak świateł (!) przy salonie forda.

19. Zepsuli wyjazd z osiedla - nic nie widać - walczymy by to zmienić bo powstały zatoczki i jak ktos tam parkuje to nic nie widac

Co na pozytyw?
Blok się nie wali, (znam takie co się walą albo tynki odpadają)
nie ma jakiś gigantycznych wad (chociaż nieznana sprawa zalania garażu).
Duże okna, jasno w pomieszczeniach
duże balkony
dwustronne mieszkania
oddzielna kuchnia (chyba w etapie 2 a i 2b dziadowskie aneksy i teraz moje 3 to tam chyba 4 pokoje)
żyje się ok ( chociaż brak parku w okolicy szkodzi) ale są sklepy itd
metro - ono mnie tutaj ratuje w komunikacji
ludzie - mili
Odpowiedz
03-05-2015, 01:24 PM,
To musi być strasznie frustrujące wydać tyle pieniędzy za coś tak fatalnego...Wink
W psychologii istnieje coś takiego jak racjonalizacja zakupu, widocznie u mnie coś takiego występuje, bo staram się widzieć dobre strony, jak np. mnóstwo placów zabaw w okolicy lub tylko 2 km do wyjątkowego miejsca w granicach miasta jakim jest Lasek Bielański - rezerwat przyrody gdzie biegają dziki i jelenie, a drzewa jak upadną ze starości, to nikt ich nie rusza - właśnie wróciłem z przejażdżki rowerowej stamtąd...Smile
Jedyne czym jestem zawiedziony to współpracą na linii developer - zarządca - właściciele. Ponieważ wątek jest w części otwartej to może da to do myślenia developerowi na przyszłość, jak będzie wybierał zarządcę do nowego etapu albo podczas głosowania, kiedy lepiej czasami pójść na rękę mieszkańcom, niż mieć sfrustrowanych klientów...
@PiotrSokratesa - Mówiąc o zalaniach miałem na myśli te drobne, które są naprawiane na bieżąco, a nie tą sprawę Belfortu.
Odpowiedz
04-05-2015, 09:54 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2015, 09:59 AM przez PiotrSokratesa.)
Cześć,
"To musi być strasznie frustrujące wydać tyle pieniędzy za coś tak fatalnego."
nie napisałem że to jest frustrujące. Napisałem listę rzeczy z inwestycji wykonanych dobrze lub źle. Pisałem o tym kiedys developerowi bo ich to interesowało by nie popełnili błedów w etapie 2a i 2b, niech inni mają lepiej.

Lubię wiedzieć jak jest, być realistą a nie się czarowac. Ale na bok moje myślenie - byłem pytanie o minusy wszelkie i plus y to napisałem. Miałem napisać że jest wspaniale a dach prawie nie przeciekał (jak w Misiu)?

dodał bym jeszcze punkt 20 - lampa. Otóż niektórym przecieka z sufitu, lampy na balkon. Mi lampa zaczęła rdzewieć. U innych też czasami się to dzieje, bo developer w etapie 2a zrobił lampy plastikowe i białe a nie jak u nas niby z mosiądzu czy złota (mówię o kolorze).

Swoją drogą to nie wiem gdzie teraz zgłaszać usterki skoro mieszkanie nie jest na gwarancji? Dla mnie źle wykonano balkon. Co ciekawe widzę to samo w etapie 2a. U mnie przy klatce 9 spojrzałem na nowe balkony i na piętrze 1 widzę balkon z lampa wokół której jest mokro na suficie. Oni coś tam musieli źle wykonać. Mam podejrzenie że woda idzie z pod rynny, potem wchodzi w sufit i cieknie w środku do lampy a że tam jest dziura to wycieka z niej.

"W psychologii istnieje coś takiego jak racjonalizacja zakupu,"

Dokładnie - doskonale ją stosujesz. Nie sprostowałeś bowiem żadnego z moich punktów np że drzwi są ciezkie i w wielu klatkach są ciągle otwarte bo dzieci ich nie mogą otworzyć.

"mnóstwo placów zabaw w okolicy "
W zakresie placu zabaw to wg mnie nie masz dziecka bo takich rzeczy byś nie napisał.  Do placów zabaw to jest kawałek pieszo. Z dzieckiem chodzę pieszo bo jak bierzesz pod uwage samochód to może i na plac wilsona jechać metrem czy samochodem.

Niestety parki sa za daleko na piesze wędrówki. Z dzieckiem to już kawałek, na styk. Poza tym dziecko samo tam nie pójdzie bo a) przejscia bez świateł B) kawał drogi. Ja się wychowałem w blokowiskach gdzie są place zabaw i boiska co chwilę i z okna widzę dziecko lub w zakresie 2 minut pieszo. Tutaj zapomnij. Tak jest ale po drugiej stronie sokratesa w tych  blokach 10 pietrowych z PRL.

"Lasek Bielański - rezerwat przyrody gdzie biegają dziki i jelenie, a drzewa jak upadną ze starości, "

Zdaje mi się że żyjesz w innej rzeczywistości. Tam drzewa usychają i wypadają bo dzieję się coś bardzo złego. PRzeczytasz o tym tutaj:
http://tustolica.pl/las-bielanski-usycha...rzew_70047
Mam nadzieję że włodarze to dostrzegą.....

"@PiotrSokratesa - Mówiąc o zalaniach miałem na myśli te drobne, które są naprawiane na bieżąco, a nie tą sprawę Belfortu."

Ok, trzeba pisać jasno. Sprawa jest bowiem poważna i o tym trzeba mówić a nie podtopieniach chociaż faktycznie były z trzy przypadki przeciekającej wody w garażu - komuś się na samochód lało i stawiono śmieszne folie.

hej
Odpowiedz
05-05-2015, 07:26 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2015, 07:27 PM przez SEBOL76.)
@PiotrSokratesa Ojej, pisałem żartobliwie, a dostałem taką długą odpowiedź, że też chciało Ci się tyle pisać...Wink

Co do lamp się zgadzam. Przy odbiorze mieszkania kazałem developerowi wszystkie wymienić. Minął rąk i już korodują...Sad
Chyba sobie daruję kolejne zgłaszanie, pójdę i kupię coś porządnego w sklepie...

A co do dzieci to się mylisz, mam dwójkę i nie jest to mam nadzieję moje ostatnie słowo w tym temacie...Smile
Różnica polega może na tym, iż jak kupowałem mieszkanie to widziałem jak to słabo wygląda (plac zabaw i reszta)...Ale inne plusy przeważyły...

Natomiast wszystko w naszych rękach, jest tam miejsce na jakieś dodatkowe huśtawki, ale oczywiście obecny Zarządca tego nie zrobi...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości