Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peszle w mieszkaniach - grube?
12-12-2014, 04:44 PM,
Peszle w mieszkaniach - grube?
Cześć,

Mamy w mieszkaniach peszle do przewodów. Mam TV w jednym a internet w drugim pokoju a chciałbym przeciągnąć wszystko do jednego. Czy te peszle są grube? Ktoś coś próbował?
A tak w ogóle czy te kable może już tam były czy UPC w czasie pierwszej instalacji wkładało? Nie pamiętam niestety tego.

Dzięki
Pozdr
Piotrek
Odpowiedz
12-12-2014, 11:03 PM,
RE: Peszle w mieszkaniach - grube?
Peszle możesz sprawdzić w skrzynce koło drzwi wejściowych, schodzą sie tam wszystkie przewody. Dziwna masz tą instalacje, ja mam w każdym pokoju gniazdko radiowe i tv oraz telefonicze. Po jednym zestawie w każdym pokoju. Żadnego internetowego nie mam ( cztery żyły to nie internet). W sumie po co ? W dobie wifi to bez sensu...
Odpowiedz
13-12-2014, 12:12 PM,
W sumie źle zapytałem, o drożność powinienem, racja Smile

Doba WiFi to proszę to powiedzieć zakłóceniom np mojej PS4 - nie da sie używać. Z łącza 120mb/s wyłapuje do 3mb/s więc szaleństwo. Nie wspiera 'n' 5GHz niestety. Musi być kabel. Samo PS4 ogólnie ma jakis problem z WiFi --> https://www.google.pl/search?q=ps4+wifi+...1&ie=UTF-8

Zastanawiam się jak UPC to zorganizowało kablowo. To wszystko leci po miedzi więc odpowiednie przepięcie w puszcze plus rozgałęziacz powinny wystarczyć.
Z każdej ściany wychodzi jeden kabel i nie wiem czy sam bez rozgałęziaczy łączy jestem coś w stanie zrobić...
Odpowiedz
13-12-2014, 12:33 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2014, 12:37 PM przez SEBOL76.)
Drożność możesz sprawdzić właśnie w tej skrzynce, jest to taka standardowa grubość na kabel antenowy. Rozumiem, iż myślisz o tym aby przez ten peszel poprowadzić skrętkę ? Może być trudno, kabel antenowy raczej tak łatwo nie wyjdzie, jeśli w ogóle ?

Ja akurat mam konsolę w tym samym miejscu co modem UPC. Tak więc rzeczywiście podłączyłem ją po kablu, bo tak było najwygodniej. Może po prostu pogadać z UPC, aby Ci udostępnili drugi modem. Podpinasz go pod gniazdko TV i masz pełną moc.
Podpinanie się pod kabel czterożyłowy ma mały sens. Osiągniesz z tego max 10 Mb, dodatkowo kabel telefoniczny to nie skrętka, będą straty na transmisji, zgubione pakiety, itd. Możesz na tym wyjść gorzej niż na wifi.

A jak nie to pozostaje poprowadzić skrętkę w podłodze, ale to chyba dodatkowy modem wyjdzie taniej...Smile
Odpowiedz
13-12-2014, 10:15 PM,
Ja po prostu zaproszę ich by mi całość przestawili tj. router do salonu i tam po kablu. 50PLN. A spróbuje tylko pogadać by mieć też mały pokój kablem nie WiFi którego fanem oprócz telefonów/tabletów nie jestem. technologia daleka od doskonałości. Smile

Pytałem o dodatkowy modem. Nie mają takiej usługi. Smile

Dzięki!
Odpowiedz
14-12-2014, 09:07 PM,
Z przeciagarka bez problemu rozprowadzisz kable do internetu po calym mieszkaniu :D ja mam 2 routery bo syngal z salonu nie pokrywal sypialni..a UPC wifi free zanikalo w najmniej oczekiwanym momencie. Ze skrzynki w korytarzu mozna do kazdego pokoju pociaganac ! :D
Odpowiedz
15-12-2014, 12:31 PM,
Ale to zamówiłeś drugi router z UPC?

dzięki. Czyli w miarę drożne są.
Odpowiedz
29-12-2014, 03:40 PM,
(15-12-2014, 12:31 PM)logigamer napisał(a): Ale to zamówiłeś drugi router z UPC?

dzięki. Czyli w miarę drożne są.

Cześć,

podzielę się swoim doświadczeniem. Na miejsce kabli telefonicznych wprowadziłem skrętkę UTP kat. 5e. Do wciągnięcia skrętki użyłem znajdującego się tam kabla telefonicznego (zgadzam się z SEBOL76, na co komu te kable w dzisiejszych czasach?!). 

Może komuś przyda się sposób w jaki to zrealizowałem.

Należy zlokalizować w skrzynce RTV kabel telefoniczny z pokoju, do którego chcemy przeciągnąć skrętkę . Następnie zdjąć izolację z tegoż kabla oraz skrętki i połączyć je ze sobą poprzez splecenie tych cienkich drucików (żył). Miejsce łączenia powinno być jak najcieńsze, tak aby stawiało jak najmniejszy opór podczas przeciągania przez peszel. Dodatkowo zakleić te miejsce taśmą izolacyjną, aby druciki nie zahaczały o peszel. (Dodam, że do jednego pokoju deweloper zapomniał przeciągnąć przewód telefoniczny, w jego miejscu siedział drut stalowy; raczej nie był to typowy "pilot")

Samo przeciąganie kabla wg mnie jest zrobić w dwie osoby, jedna wyciąga kabel z gniazdka w pokoju, druga wpycha nowy przy skrzynce RTV. Wtedy przeciąganie idzie łatwo i gładko. (Wspomnę, że za pierwszym razem próbowałem zrobić to sam, bez niczyjej pomocy. W ogóle "nie szło" i przez to zrezygnowałem. Dopiero po kilku miesiącach, będąc niezadowolony z działania WiFi, spróbowałem raz jeszcze podejść do tematu, tym razem z pomocą drugiej osoby.)
Zabrzmi to zabawnie, ale istotne jest aby zsynchronizować moment wyciągania i wpychania kabla, najlepiej komendą głosową.  
Dodam, że do jednego pokoju przez jeden peszel przeciągnąłem dwie skrętki - bez żadnych trudności.

W skrzynce RTV, a właściwie tuż nad nią, zamontowałem na ścianie przełącznik warstwy drugiej (TP-Link TL-SG105 http://www.tp-link.com.pl/products/detai...l=TL-SG105) i podprowadziłem zasilanie 230V. 
Całe to miejsce tj. skrzynka RTV i skrzynka z bezpiecznikami, mam zabudowane otwieranym lustrem opartym na ramie, więc tego nie widać. Pomysł żony  Smile

Oczywiście w pokojach wymieniłem gniazdka z telefonicznych RJ-11 na RJ-45. 
Na stronie producenta Legrand są to produkty o numerach referencyjnych 773641 (gniazdo pojedyńcze)  i 773642 (gniazdo podwójne). Ceny na allegro odpowiednio ok. 50 PLN i ok. 100 PLN.

http://legrand.pl/pl/produkt/773641.html
http://legrand.pl/pl/produkt/773642.html

W razie czego służę pomocą.

Pozdrawiam
Michał
Odpowiedz
18-11-2015, 06:30 PM,
Panowie a nie prościej puścic internet po prądzie?

Ja to robie i tyle. Mam i LAN i wifi wszędzie.

Po co się tak męczyć?

Jest taka serai urzadzęń - HomePlug - do tego to służy

Ja np w sypialni drugie wifi rozgłaszam i mam całe mieszkanie pokryte tym.

ja mam sprawdzony dlink
https://www.google.co.uk/webhp?sourceid=...20homeplug

u nich ta seria zwie sie powerline
http://www.dlink.com/pl/pl/home-solution.../powerline

taki zestaw mam, jeden z wifi a drugi bez
http://www.dlink.com/pl/pl/home-solution...tarter-kit

wtykasz bez wifi przy routerze, nastepnie ten z wifi np w sypialni. On tez ma wyjscie RJ45 (skrętka LAN).
Chyba że nie chcesz wifi (ja mam do telefonów czy smart tv) to wez tanszy lan lan zestaw za chyba 90 pln czy mniej. Działa stabilnie wszystko od 2 lat.....

hej
Odpowiedz
18-11-2015, 08:56 PM,
W sumie fajna rzecz, w szczególności przy piętrowym, dużym domu...
Nie wiem, dlaczego, ale mimo, że mam duże mieszkanie, to sygnał z routera UPC mam wszędzie, nawet na tarasie...więc w takie cuda inwestować nie muszę...Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości