Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etap II
21-07-2015, 07:36 PM,
RE: Etap II
(21-07-2015, 11:16 AM)yoanna napisał(a): Z tego co podpytałam ma być sklep typu Żabka, piekarnia, dentysta, sklep z oświetleniem  i jakies lokal do wynajęcia

Dentysta? Tu w każdym bloku jest dentysta Smile Normalnie pralnia pieniędzy chyba jak salon kosmetyczny obok bloku gdzie nie ma Klientów.

Salon oświetleniowy - ciekawe - flugger jest i ledwo ciągnie. Zresztą jak inni.

Taki fryzjer aby się utrzymał musi miec z 800-100 Klientów (bazę) a kazdy z nich raz na 2 miesiące coś robi z włosami. Fryzjerów już mamy chyba 3. 

Zamiast żabki byłby lepszy 1 minute - najlepszy z tych małych sklepów.

Piekarnia / cukiernia to dobry pomysł. Jedna jest przy agorze, druga daleko na Conrada. 
Odpowiedz
21-07-2015, 08:59 PM,
Szkoda, przydałaby się jakaś knajpka...zamiast dentysty...
Odpowiedz
21-07-2015, 09:25 PM,
i jeszcze chyba jeden lokal to mialo byc dla biura sokratesa
Odpowiedz
22-07-2015, 11:37 AM,
Sebol, może ten lokal do wynajęcia ktoś wykorzysta do zrobienia knajpki, trzeba mieć nadzieję Wink A jak nie, to wszyscy mieszkańcy Sokratesa będa bardziej fit Wink
Odpowiedz
22-07-2015, 03:52 PM,
bedzie knajpa to zaraz beda narzekania ze za glosno...ze jak to tak pic komus pod oknem Smile
Odpowiedz
22-07-2015, 04:46 PM,
W Marcipolu jest knajpka włoska i jest ciszej niż przy sklepie...Smile
Odpowiedz
22-07-2015, 11:32 PM,
Dokładnie,

problem jest taki że lokalne kosztują ponad 1 mln. Licząc 100% na kredyt to mamy z 6-7 tysięcy pln samej raty. Dodajmy czynsz prąd oświetlenie, wykończenie jakiegoś małego-średniego lokalu i spokojnie można płacić po 8500 wg mnie za lokal lub więcej.

I teraz pytanie - jaki biznes wytrzyma 8500 miesięcznie? Pomijam już w ogóle koszty pracownikow, koszt firmy - zusy, zdrowotne, księgową itp. To jaką trzeba mieć marżę aby pokryć nawet sam koszt lokalu?

Ktoś z ciekawości pytał o ceny najmu? no bo jeśli lokal jest po 1 mln do 1,5 mln to stawki za czynsz nie mogą być wg mnie inne........

A teraz pomyśl że masz punkt xero i ile stron musisz za 8500 pln miesięcznie się nakresować pomijając nawet koszt materiału a usługa na mieście od kartki z 4 do 10 groszySmile

Problemem są Klienci - jestesmy dzielnicą peryferyjną a to oznacza że ludzie, jak na kabatach, głównie tu śpią. Biznes działa i jest ruch głównie w weekendy. To jeszcze bardziej pogarsza ruch..... Knajpy są dobre w centrum - ludzie się bowiem tam spotykają. Chciałbym i tutaj - czasami chodze do tej włoskiej ale tu widzę problem.

U nas brakuje - cukierni, piekarni, a nawet dobrej kwiaciarni. Poza tym - a tego najbardziej - brakuje mi mięsnegoSmile Nie tam szynka z carfura sztuczna ale prawdziwy mięsny. Jest taki przy agorze w tym bloku w korytarzu obok samu ale to daleko.

No i trzeba pamietać że ludzi z sąsiednich bloków, a konkretnie z tych 10 piętrowych, tu nie przyjdą - oni mają wolumen.... niestety trzeba liczyć na klientów z nowych, tylko że tych nowych wszystkich jeszcze nie wybudowano Sad
Odpowiedz
12-08-2015, 06:10 PM,
mamy jakies info o postepie - czy wystapiono juz z wnioskiem o pozwolenie na uzytkowanie?
Odpowiedz
13-08-2015, 10:23 AM,
Z tego co wiem z wnioskiem wystąpiono, ale jeszcze zgody nie ma jak sądzę po tym, iż stoi ogrodzenie. Cały czas oficjalnie jest to teren budowy. Tak więc termin wrzesień/październik na odbiory jest chyba cały czas aktualny...
Odpowiedz
31-08-2015, 12:22 PM,
cos ktos moze wie na temat terminu odbiorow ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości