Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowi mieszkańcy
28-02-2014, 05:04 PM,
Nowi mieszkańcy
Jest ktoś może na tym forum, co kupił mieszkanie w nowym etapie ?
Odpowiedz
03-03-2014, 12:19 AM,
RE: Nowi mieszkańcy
Na tę chwilę chyba nie bardzo... Ja właśnie nabywam, ale to jeszcze w pierwszym etapie Tongue
Odpowiedz
26-10-2014, 01:47 PM,
Poki co chyba tylko ja jestem z Etapu II ;-)
Odpowiedz
26-10-2014, 04:47 PM,
Zawsze ktoś gdzieś pierwszy musi być....Smile
Odpowiedz
08-01-2015, 05:46 PM,
(28-02-2014, 05:04 PM)SEBOL76 napisał(a): Jest ktoś może na tym forum, co kupił mieszkanie w nowym etapie ?

Witaj.

Ja zastanawiam się nad zakupem, mam już zarezerwowane mieszkanie, ale doszły mnie słuchy o przerażających kosztach za użytkowanie wieczyste które niebawem maja wynosić 1000- 2000 rocznie...
Odpowiedz
08-01-2015, 08:16 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2015, 11:31 PM przez SEBOL76.)
A kto Ci takich rzeczy naopowiadał ? Dokładnie nie pamiętam, ale opłata wieczysta za jedno z większych mieszkań w etapie A to jakieś 40-60 złotych rocznie. Póki co działki na cenach jakoś drastycznie w naszej okolicy nie idą w górę, wiec dobicie do 2000 zajmie wieczność... Prędzej blok sie rozsypie...
Odpowiedz
08-01-2015, 10:43 PM,
@MLJ nie ma obaw. Takie ceny o jakich piszesz to są może i w samym ścisłym Centrum.
Maks rocznie to ok. 150 zł/rok. Nie słuchaj głupot i kupuj śmiało mieszkanie.
Odpowiedz
08-01-2015, 11:40 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2015, 11:47 PM przez SEBOL76.)
Sprawdziłem, za rok 2015 naliczyli mi 79 zł za mieszkanie (jak już wspominałem jedno z większych w inwestycji) i 63 zł za jedno miejsce postojowe.

Wzór na obliczenie opłaty rocznej zależy od wartości gruntu, aby dobiło do kwoty 2 000, grunt musiałby podrożeć 25-krotnie. Takie cuda to tylko w Stanach, jak ktoś odkryje ropę na swojej działce...

Oczywiście pod warunkiem, iż ustawodawca nie zmieni stawki %, która dla mieszkania wynosi 1%. Ale to raczej niemożliwe, w prasie się pisze o lobby za jej obniżeniem.

My płacimy mało, dlatego, że nasza działka jest mała jak na taką ilość mieszkań. Jakby ktoś miał np. bliźniaka na 1000 m2, to trochę by już zapłacił...Smile
Odpowiedz
11-01-2015, 06:44 PM,
(08-01-2015, 05:46 PM)MLJ napisał(a):
(28-02-2014, 05:04 PM)SEBOL76 napisał(a): Jest ktoś może na tym forum, co kupił mieszkanie w nowym etapie ?

Witaj.

Ja zastanawiam się nad zakupem, mam już zarezerwowane mieszkanie, ale doszły mnie słuchy o przerażających kosztach za użytkowanie wieczyste które niebawem maja wynosić 1000- 2000 rocznie...

Szczerze mówiąc nie kupił bym tutaj mieszkania drugi raz. Pierwszy też pewnie nie gdyby nie to że chciałem kredyt w EUR a za chwilę mieli zmieniać przepisy, miałem na to mieszkanie pozytywną decyzję a szukać czego innego nie było czasu. Panie z biura sprzedaży jak pewnie sam wiesz są mega nieprofesjonalne, po wpłacie zaliczki to już totalna olewka klienta, jak mówię, byłem bliski pogodzenia się z utratą tych 5K i kupienia gdzieś indziej. Finalnie wyszło na to że tutaj mieszkanie najprawdopodobniej pójdzie pod wynajem a ja wyprowadzę się za płot (Metro Bielany). Taniej z metra, własność gruntu, rachunek powierniczy zamknięty, w pierwszym etapie mają też niższy czynsz niż u nas. Tylko tam też nie schodzą z ceny mieszkania :-(. Rozmawiałem jakiś czas temu z człowiekiem który zajmuje się profesjonalnie negocjacją cen mieszkań, wspomniałem mu o "Sokratesa" powiedział że tutaj od razu że tutaj nie ma na większe upusty liczyć, próbował nawet z właścicielem inwestycji kiedy ten był w PL. Mówił że wszyscy pracownicy biura sprzedaży mówią biegle w jidysz ;-). 

Jedyne co jest fajne tutaj to względny spokój, nie czuć że się mieszka w mieście. W mieszkaniach jest w miarę cicho o ile sąsiad TV nie odpali(chyba niedosłyszy), przez ściany nieźle daje. Nawet buty idzie ubłocić wchodząc pod skarpę do metra... swojskie klimaty zupełnie jak na wsi :-D
Odpowiedz
11-01-2015, 07:54 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015, 07:59 PM przez SEBOL76.)
A ja się akurat z Jakubem nie zgodzę. Dużo sie naczytałem negatywnych rzeczy przed zakupem o obsłudze, może ja jakoś inaczej trafiłem (jak to sie mówi wszystko zależy zawsze od człowieka). Zostałem super obsłużony, było zainteresowanie oraz chęć pomocy, wszystko było na czas, z negocjacji rownież jestem zadowolony i nie musiałem ich robić w inny języku niż polski...Smile
A wiec z procesu sprzedaży jestem zadowolony, z wykończenia mieszkania i jakości rownież poza drobnymi mankamentami, ale gdzie ich nie ma.
Teraz trochę narzekam na rożne sprawy, ale to wynika już z pracy obecnego Zarządcy i Zarządu, a to nie wina dewelopera, tylko nas mieszkańców. Z pewnych przyczyn nie chce tego wątku w części otwartej rozwijać...
Co do Metra Bielany, każdy wybiera co lubi. U nas jednak jest wyższy standard, te ich białe plastikowe okna nie są najwyższych lotów, podobnie te metalowe balkony... Blisko przyszła trasa mostu północnego, cieszę się, że są po drodze, przynajmniej wytłumią hałas. Ja w każdym razie tam bym mieszkania nie kupił, już wolę to nasze piekiełko...Wink
A swoje problemy też mają, można poczytać: http://metrobielany.warszawa.pl/index.php
Chociaż im akurat udało się wybrać własny Zarząd, więc powinno być lepiej...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości