Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pikseloza
02-02-2017, 08:06 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017, 08:07 PM przez SEBOL76.)
#11
RE: Pikseloza
Ale to tłumaczenie jest śmieszne. Pogoda i wredny sąsiad, co kręcił anteną na dachu to miał wpływ na obraz przy telewizji analogowej. Przy cyfrowej o ile sygnał w kablu jest właściwej mocy nie powinno być pikselozy. No właśnie o ile sygnał w kablu jest właściwej mocy. A kto za to odpowiada ? Sąsiedzi...? Wink
Odpowiedz
02-02-2017, 08:18 PM,
#12
RE: Pikseloza
To tak z internetu:

"...Siła sygnału to wskaźnik, który określa poziom z jakim sygnał do nas dociera. Sygnał wysłany z nadajnika z każdym kilometrem pokonywanej drogi do naszej anteny traci moc. Jeżeli poziom sygnału jest niski (przeważnie poniżej 50%) w sygnale jest zbyt duża ilość zakłóceń by odbiornik poprawnie go odbierał.
Równie ważnym wskaźnikiem jest jakość sygnału. Parametr ten określa „czystość” cyfrowego sygnału, który dociera do naszej anteny. Jeżeli sygnał ma słabą moc lub gdzieś po drodze zostanie zakłócony w strumieniu danych płynących z nadajnika pojawia się błędy. Jeżeli ilość takich błędów jest niewielka tuner potrafi je naprawić i przekazać nam czysty obraz i dźwięk, jeżeli błędów jest zbyt wiele pojawi się „pikseloza”, obraz i dźwięk może się zatrzymywać czy zniekształcać. Przeważnie minimalną wartością dla jakości sygnału jest około 70% – poniżej takiej wartości mogą pojawiać się już problemy z odbiorem.
Najczęściej oba parametry „idą w parze” – czyli np. siła 80% jakość 95% i taki wynik możemy uznać za bardzo dobry. Również dobrym wynikiem będzie np. siła 70% jakość 90%. Warto podkreślić, że jakość obrazu i dźwięku nie jest różna dla wskazania 90%, a 100%. Obraz nie będzie ostrzejszy, kolory nie będą lepsze, a biel nie będzie bielsza, więc nie musimy walczyć o każdy procent by dobić do wskazania 100%..."

Kabel jest ekranowany, więc raczej nie powinny na niego działać żadne zakłócenia. Metro internet daje światłowód, to tam już w ogóle nie powinno być mowy o jakiś zakłóceniach. Więc problem jest po stronie infrastruktury dostawcy, może zamiast zwykłego rozgałęźnika zastosować takie ze wzmacniaczem, albo jakieś filtry zakłóceń. Ale to już powinno UPC ustalić...
Odpowiedz
02-02-2017, 08:55 PM,
#13
RE: Pikseloza
Przeciągnij kabel z innego gniazda, tudzież z tej puszki co jest koło drzwi wejściowych i zobaczysz czy kable które są w ścianie nie mają problemów.
U mnie jak przyszedł monter z UPC wywalił wszystkie wszystkie gniazda i wstawił jakieś z UPC.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości