Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spłata kredytu - wykreślenie banku / hipoteki
16-11-2016, 10:07 PM,
Spłata kredytu - wykreślenie banku / hipoteki
Cześć

etap 1, 13B
mieszkanie ma jedną księgę wieczystą, garaż ma drugą. Czy po spłacie kredytu trzeba złożyć dwa osobne wnioski na wypis banku z każdej z ksiąg tj jeden wniosek na mieszkanie a drugi na garaż? Pytam bo każdy wniosek po 100 pln za zmianę.

Dodatkowo w garażu widzę jest masa hipotek więc zakładam że podanie samej księgi wieczystej garażu nic nie da, trzeba dodać tzw numer hipoteki?

Dziękuję za info
Odpowiedz
17-11-2016, 03:22 PM,
RE: Spłata kredytu - wykreślenie banku / hipoteki
A zakładałeś hipotekę na garaż w ogóle?
Odpowiedz
17-11-2016, 07:02 PM,
Z ustawy z dnia 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych:

ART.45.3 Od wniosku o wpis hipoteki łącznej lub służebności pobiera się jedna opłatę stałą, choćby wniosek ten obejmował więcej niż jedną księgę wieczystą.

ART.46. Od wniosku o wykreślenie wpisu pobiera się połowę opłaty należnej od wniosku o wpis.

ART.42 . 1. Opłatę stałą w kwocie 200 złotych pobiera się od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Nie chce mi się teraz sprawdzać w Twojej KW, ale jeżeli brałeś kredyt łącznie na mieszkanie i garaż to pewnie masz hipotekę łączną. Więc wystarczy jeden wniosek i jedna opłata 100 zł.
Odpowiedz
17-11-2016, 09:30 PM,
Cześć

super zacytowałeś artykuł 45.3. Nadajesz się na papugę bo masz rację. Wpisałem dwie księgi wieczyste we wniosek tej samej hipoteki i zapłacilem raz 100pln.

W obu księgach wieczystych, czy mieszkania czy garażu, było napisano w dziale IV coś "powiązane" i ta sama kwota wpisana była w garaż (405k pln) oraz mieszkanie (405k pln) czy ten sam podmiot.

W skrócie - jedna opłata mimo że dwie księgi wieczyste.

A teraz idę się napić drina za bycie bez kredytuWink

Piotr
Odpowiedz
17-11-2016, 09:32 PM,
(17-11-2016, 03:22 PM)jakub napisał(a): A zakładałeś hipotekę na garaż w ogóle?

Jak bieżesz kredyt na mieszkanie to miałem wpisane i pod garaż bo może ja kupiłem to wszystko razem. Nie pamiętam. Wiem że ta sama kwota hipoteki była wpisana i w garaż i mieszkanie.
Też ciekawe że kredyt miałem chyba 280kpln a wpisane miałem 405k pln - pewnie zabezpiecznie pod windykacje itd.
Odpowiedz
17-11-2016, 10:40 PM,
Tu masz to wyjaśnione: http://pieniadzeiprawo.pl/wysokosc-sumy-...-a-kredyt/

Generalnie banki kwotę kredytu mnożą x 1.5 i wychodzi kwota zabezpieczenia...
Odpowiedz
17-11-2016, 10:42 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2016, 10:43 PM przez SEBOL76.)
(17-11-2016, 09:30 PM)PiotrSokratesa napisał(a): Cześć

super zacytowałeś artykuł 45.3. Nadajesz się na papugę bo masz rację. 

Na IV roku studiów prawniczych już coś powinienem wiedzieć...Smile
W branży IT zarabia się lepiej, więc raczej papugą nie zostanę. Studia są dla sportu...Wink
Odpowiedz
17-11-2016, 11:51 PM,
W branży IT faktycznie są dla sportu, niestety w branży prawniczej bez studiów nic nie zrobisz.
Odpowiedz
18-11-2016, 09:44 AM,
I bez aplikacji...
Rzeczywiście jest pewnie z 10% kancelarii, co zarabiają miliony, ale reszta robi po stawce 100zl za godzinę. To hydrualik więcej zarabia. Na marginesie taki trend jest wszędzie. W Londynie dobry hydrualik zarobi 500 GBP dziennie. A tam jest co robić przy rurach...Wink
Odpowiedz
18-11-2016, 01:36 PM,
(18-11-2016, 09:44 AM)SEBOL76 napisał(a): I bez aplikacji...
Rzeczywiście jest pewnie z 10% kancelarii, co zarabiają miliony, ale reszta robi po stawce 100zl za godzinę. To hydrualik więcej zarabia. Na marginesie taki trend jest wszędzie. W Londynie dobry hydrualik zarobi 500 GBP dziennie. A tam jest co robić przy rurach...Wink

Mój kolega pracujący w IT wyjeżdżając za pracą do Londynu też wszędzie widział stawkę 500GBP dziennie. Na miejscu okazało się, że już tak różowo to nie jest, nawet w IT.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości