Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zieleń
17-10-2016, 10:33 AM,
Zieleń
Wystąpiłem do ZOM (Zarząd Oczyszczania Miasta) o zabudżetowanie na przyszły rok nasadzenia drzew w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem i drogą dla rowerów na wysokości budynków 13 i 13D.
Drzew tam nigdy nie było, zanim zbudowano osiedle w tym miejscu był parking, po wybudowaniu też (ale został zlikwidowany) więc pomyślałem, że mogłyby uzupełnić szpaler który jest wzdłuż Sokratesa a przy okazji w przyszłości (jak urosną) chronić przed pyłem i hałasem. Dostałem odpowiedź, że niestety ze względu na rozbudowane instalacje podziemne nie są w stanie posadzić drzew ale lokalizacja będzie rozpatrzona w celu przyszłych nasadzeń krzewów. Także myślę, że w przyszłym roku będziemy mogli się spodziewać jakiejś zmiany.
Odpowiedz
17-10-2016, 02:04 PM,
RE: Zieleń
Z krzewami może być ten sam problem co z parkującymi samochodami. Mogą bardzo ograniczać widoczność. Nie jestem przeciwnikiem zieleni, ale bezpieczeństwo jest moim zdaniem ważniejsze.
Odpowiedz
17-10-2016, 03:44 PM,
Błagam tylko nie pylące zmory... już wystarczająco w lato mnie wkurzyły te białe waciki od topoli czy czegoś takiego...
Odpowiedz
17-10-2016, 05:11 PM,
(17-10-2016, 02:04 PM)Konrad napisał(a): Z krzewami może być ten sam problem co z parkującymi samochodami. Mogą bardzo ograniczać widoczność. Nie jestem przeciwnikiem zieleni, ale bezpieczeństwo jest moim zdaniem ważniejsze.

To będą niskie nasadzenia (nie ingerujące bardzo w podłoże) o ile będą. Na razie czekam na odpowiedź czy cokolwiek da się dorzucić do budżetu na przyszły rok, wtedy będzie można rozmawiać o tym co posadzić aby było i ładnie i bezpiecznie.
Odpowiedz
18-10-2016, 12:34 PM,
Trochę łyso jest, wiec trochę zieleni sie przyda...Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości