Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Administracja etapu IIA i IIB
31-12-2017, 08:27 PM,
RE: Administracja etapu IIA i IIB
To moze zalozymy tez 13a?
Ps: udanej sylwestrowej imprezki Dla wszystkich Smile
Odpowiedz
01-01-2018, 03:14 PM,
Ktoś już założył
https://www.facebook.com/groups/400875153611105/
Odpowiedz
05-01-2018, 09:11 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2018, 09:12 AM przez ARKADIA.)
(25-12-2017, 12:22 PM)tom12M napisał(a): Witam wszystkich forumowiczów.
Czytam Państwa posty i jedno co mi się narzuca to przyszłe problemy, które mogą wyniknąć z kwestii zarządzania naszym osiedlem przez 3 różne zarządy. Mam tu na myśli zwłaszcza WM 13/13A oraz WM13D. Obie te wskólnoty 13 i 13D to jeden budynek. Dobrze byłoby aby były pod jednym zarządem. Ze swojej strony mogę ubolewać, że 13D, której jestem lokatorem ma jeszcze tak wiele niewykupionych lokali. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni a sąsiedzi się na tyle zapoznają że będzie się można "skrzyknąć" jak to stwierdził ktnac i doprowadzić do tego aby całym naszym osiedlem zarządzał jeden sprawdzony zarządca.

Co do słupków (jakie by one nie były) jestem za. W mojej opinii chodnik przed lokalami jest do chodzenia a nie do parkowania na nim samochodów nawet jeśli brak jest miejsc parkingowych dla gości i ekip remontowych. Zgadzam się, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale na pewno skuteczne. Inna sprawa, że postawiony jast tam znak zakazu postoju i nie za bardzo rozumiem dlaczego ochrona nie zrobi porządku z łamiącymi przepisy drogowe. Kilka telefonów na straż miejską i problem by się rozwiązał sam.

Kwestia przywrucenia ruchu, jak sugeruję ktnac aby 13B/C nie wjeżdzały tym wąskim gardłem, jest całkowicie słuszna i trzeba, rownież w moim przekonaniu, się nad tym pochylić . Na szczęście będzie jeszcze sporo czasu jak "nowi" mieszkańcy naszego osiedla do których się zaliczam "okrzepną" trochę i poznają zasady zarządzania i problemy trapiące wszystkie wspólnoty. Na tą chwilę 13D jest jeszcze na etapie remontów lokali i wprowadzania się.

Osobną kwestią jest sprawa tego forum. O jego obecności dowiedziałem się całkowicie przypadkowo, wpisując w internecie przypadkowe hasło. Czy nie powinno zależeć wszystkim lokatorom osiedła na rozpropagowaniu informacji o możliwości poznania problemów i wypowiedzenia się w ważnych dla nas sprawach. Niezmiernie istotne jest poznanie opinii innych lokatorów i spojrzenie na sprawy z innej perspektywy.

W kwesti kto "zyska" a kto "straci" na budowie słupków uważam, że nie ma to znaczenia. Jeżeli "my" pomożemy innym wspólnotom w jednej kwestii to będziemy oczekiwać pomocy w innej. I tak w końcu powinno chodzić o jak najlepsze warunki życia całego osiedla i o to, żeby całe osiedle wyglądalo okazale i piękniało a nie popadało w ruinę i się grodziło.

Podsumowując tą i tak za długą wypowiedż niezbędne jest rozpropagowanie wśród nowych lokatorów informacji o tym forum a tylko kwestią czasu będzie kiedy nowowprowadzający się zaczną aktywnie uczestniczyć w życiu całego osiedla. Ze swojej strony jako mieszkańca 13D będę robił wszystko aby tą informację rozpropagować mimo iż czasu wolnego nie posiadam jak i pewnie większość zbyt wiele.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego osiedla.
Tomasz.
Szanowny Panie Tomaszu,Administracja Arkadia informuje, że budynkami Sokratesa 13 i 13A oraz Sokratesa 13D zarządza jedna firma - Arkadia.
Odpowiedz
07-01-2018, 09:47 PM,
Administracja etapu IIA i IIB
Drodzy,
Niestety jedyna opcja aby podziękować Arkadii to zawiązanie wspólnoty. Od developera wiem, ze w ostatnim etapie pozostało 7 wolnych mieszkań, Wiec większość jest wykupiona.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
22-01-2018, 01:08 PM,
Czy Arkadia jest odpowiedzialna za odśnieżanie chodnika przylegającego do naszej nieruchomości (tego przy ulicy gdzie jest też ścieżka rowerowa)?
Odpowiedz
28-03-2018, 11:50 AM,
Relacje wspólnot na osiedlu i uchwały Wspólnot Etapów IIA i IIB (zebrania 26.III i 28.III)
W związku z pytaniami właścicieli lokali Etapu I (wczorajszy dyżur), którzy mają także lokale/udziały choćby w Etapie IIA i pomysłami (raczej trudno pisać o uchwałach) na uchwały w sąsiadujących z nami Wspólnotach, jako członek Zarządu wspólnoty Etapu I, informuję:
- Arkadia (Zarząd i Zarządca) nie konsultowała z Zarządem Wspólnoty dla Etapu I kwestii wykonania i budowy nowych schodków od ulicy Nocznickiego - tu występuje kilka problemów: działka (skwer) z roszczeniem, brak służebności przechodu, ... - jako Zarząd Wspólnoty Etapu I mamy racjonalną wolę i sugestię wbudowania w nasze furtki kontroli dostępu (pastylki) także Etapów IIA i IIB, ale nie chcemy by z uwagi na brak konsultacji i brak podstaw formalnych (np. prawo dowolnego właściciela lokalu w naszej Wspólnocie), by powstały negatywne emocje wśród mieszkańców wspólnot - prawo do przejścia furtką przy starym szlabanie jest naszym zobowiązaniem (i to Arkadia ma cały czas potwierdzane, i ostatnio nasz Zarządca sugerował inwestycję w pastylki a nie wprowadzanie kodów dostępu), natomiast jeśli chodzi o furtki na ul. Lekką / "do metra", to mamy racjonalną wolę i sugerujemy podobne podejście, ale formalnie zobowiązania nie mamy (my planujemy modernizację systemu dostępu ok. III kwartału - wakacje)
- Arkadia (Zarząd i Zarządca) nie konsultowała z Zarządem Wspólnoty dla Etapu I kwestii rozbudowy placu zabaw - tu zmartwię Arkadię, ale nie jest to wspólny plac (własność) i tutłu sugerowanej uchwały jest wadliwy, mamy (Etap I) natomiast zobowiązanie do umożliwienia korzystania z istniejącego placu zabaw i obciążania 1/2 kosztów (cit. "... prawo korzystania przez uprawnionego z placu zabaw ... zobowiązanie do zwrotu właścicielowi nieruchomości obciążonej 1/2 części kosztów ...") - ale to ma sie nijak do rozbudowy, doposażenia placu na terenie Wspólnoty Etapu I

Szkoda, że tematy nie były konsultowane, bo np. czego mogę się spodziewać brak woli mieszkańców (Wspólnota Etapu I) na rozbudowę placu lub ograniczenia formalne (powierzchnia czynna biologicznie) lub ... inne nie analizowane kwestie, mogą stworzyć kiepską atmosferę pomiędzy mieszkańcami wspólnot.
Próby robienia dobrego PR, nie poparte jakimikolwiek działaniami i możliwościami formalnymi - to raczej nie jest dobry kierunek.
I podkreślam, my widzimy osiedle jako jedne organizm, a nie wyścig wspólnot na pomysły bez szans na realizację.

Inny wątek - korzystania przez Etap I z furtki "przy nowym szlabanie" - to nie zwyczaj i obyczaj, to prawo Etapu I zapisane w księgach wieczystych.

Zawiłość formalna ogromna, a niezdrowa atmosfera pomiędzy mieszkańcami wielce prawdopodobna.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości polecam kontakt z naszą wspólnotą: wspolnota.sokratesa13bic@gmail.com (skrzynka Zarządu), pojawienie się u nas na dyżurze (wtorki o 19:30) - czyli kontakt z naszym zarządcą / administratorem.

ktnac
Odpowiedz
29-03-2018, 09:02 PM,
czy moze ktos mi wytlumaczyc to ciagle narzekanie na Arkadie ja osobiscie nie mam z nimi zadnego problemu. Mam wrazenie ze cokolwiek by zrobili to i tak bedzie zle. Nie ma co sie dziwic zreszta jak mamy mieszkancow ktorym swiateczne naklejki przeszkadzaja na klatkach..
Odpowiedz
09-04-2018, 07:45 PM,
Czy naprawdę Arkadii przeszkadza że w garażu w miejscu gdzie nawet nikt nie chodzi stoi motocykl ? Nikt tam nie chodzi, samochody nie jeżdżą, samoloty nie latają nie wiem co jeszcze.
Odpowiedz
10-04-2018, 04:39 PM,
(09-04-2018, 07:45 PM)tynyfyny napisał(a): Czy naprawdę Arkadii przeszkadza że w garażu w miejscu gdzie nawet nikt nie chodzi stoi motocykl ? Nikt tam nie chodzi, samochody nie jeżdżą, samoloty nie latają nie wiem co jeszcze.

A może nie jest to złośliwość Arkadii, tylko egzekwowanie przepisów? Są przecież wyznaczone drogi ewakułacyjne, które nie mogą być zastawione. Była o tym mowa na zebraniu wspólnoty
Odpowiedz
14-04-2018, 07:46 AM,
Motocykl nie stoi na na żadnej drodze ewakuacyjnej. Swobodnie można przejść wyminąć sie itd. nawet samochód może przejechać obok i jest miejsce.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości